Korona Virüs testi pozitif çıkan 8 aylık hamile öğretmen bebeğini kaybetti

Kocaeli'de resim öğretmenliği yapan 8 aylık hamile olan Şeyma Batmaz’ın (25) Corona Virüs testi pozitif çıktı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doğuma alınan Şeyma Batmaz’ın bebeği yaşamını yitirirken, genç kadının yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

Korona Virüs testi pozitif çıkan 8 aylık hamile öğretmen bebeğini kaybetti

Başiskele ilçesi Kullar Mahallesi’nde oturan 8 aylık hamile resim öğretmeni Şeyma Batmaz, rahatsızlanması üzerine Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Corona Virüs belirtilerinin görülmesi üzerine test yapıldı. Şeyma Batmaz’ın yapılan testler sonucu Corona Virüs testi pozitif çıktı. 32 haftalık hamile olan Şeyma Batmaz doğuma alındı. Sezaryenle yapılan doğumda bebek kurtarılamadı. Annenin yaşadığı semptomlara bağlı olarak bebeğin kalbinin durduğu belirtildi. 

Şeyma Batmaz’ın ise hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor. İzmit’te bir fabrikada çalışan Baturhan Batmaz eşi Şeyma Batmaz’ın Corona Virüs testinin pozitif çıkması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu:
"Arkadaşlar eşimin Kovid 19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizle temasta olan arkadaşlar dikkat etsinler. Belirti varsa hemen sağlık kuruluşuna gidin. 112 çalışanları ile hastaneye geçeceğiz. Tek isteğim evinizde durun, dua edin."

Corona Virüs testi pozitif çıkan 8 aylık hamile öğretmen bebeğini kaybetti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8