Kosova'dan Kardeşlik Ziyareti

MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ'NİN KOSOVA CUMHURİYETİ'NDEKİ KARDEŞ ŞEHRİ KAMANİCE BELEDİYESİ'NİN EĞİTİM DELEGASYONU MUSTAFAKEMALPAŞA'YI ZİYARET ETTİ. (ADEM TUNÇER/BURSA-İHA)

Kosova'dan Kardeşlik Ziyareti
Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin Kosova Cumhuriyeti'ndeki kardeş şehri Kamanice Belediyesi'nin eğitim delegasyonu Mustafakemalpaşa'yı ziyaret etti. 

 

 
Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü, Kosova-Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği'nin desteği ile yürütülen 'Kosova Kardeş Okullar Projesi' çerçevesinde Mustafakemalpaşa'ya gelen Kamanice eğitim kurumları yöneticileri, Belediye Başkanvekili Enver Erdoğan ve Başkan Yardımcısı Mustafa Eren ile görüştü. Erdoğan, Kosova ve Türkiye arasındaki tarihi bağların kardeşliği pekiştirdiğini söylerken, ülkeler arasında kurulan gönül köprülerine güç kattığını belirtti.
Kamanice Milli Eğitim Müdürü Agim Shkodra, iki toplum arasındaki en önemli bağın dinî ve kültürel olduğunu dile getirdi. Shkodra, "Türkiye, Kosova’nın kardeş ülkesi olmasının yanı sıra aynı zamanda örnek aldığı ülkedir. Temennimiz, eğitim, kültür başta olmak üzere her alanda ilişkilerimizin daha da artmasıdır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8