KPSS'ye giren eşine kimlik yetiştirmek için bakın ne yaptı...

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren eşine kimliğini yetiştirmek için iki kere radara girerek 500 TL ceza yiyen adam, polisleri ikna e

KPSS'ye giren eşine kimlik yetiştirmek için bakın ne yaptı...

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren eşine kimliğini yetiştirmek için iki kere radara girerek 500 TL ceza yiyen adam, polisleri ikna edemedi. 


KPSS'ye girmek için sabahın erken saatlerinde yola çıkan kimi adaylar, saat 10.00'dan sonra gelince, salona giremedi. Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde yapılan KPSS için sabah saat 09.30'da adaylar salona alınmaya başlandı. Tek tek aranan adaylar, yanlarında getirdikleri kalemleri bile atmak zorunda kaldı.

Eşinin kimliğini yetiştirmek için 500 TL radar cezası yedi


Sınava, kimlik kartı olmadan girmek isteyen bir kişi ise içeri alınmadı. Kimlik kartını araçta unuttuğunu söyleyen aday, eşinden kimliğini getirmesini istedi. Kapılar kapandıktan sonra gelen eş, “Abi eşimin kimliğini getirdim. Açın kapıları lütfen. Kimliği yetiştirmek içi iki defa radara girdim. 500 TL ceza yedim” dese de görevlileri ikna edemedi. 10.00’u bir dakika geçe kapılar kapandıktan sonra sınava gelen genç kız ise, “Ya sadece 1 dakika geçti. Kapıları açın lütfen. Ben aileme ne diyeceğim” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24