Kurtulmuş'tan AK Parti-MHP ittifakı değerlendirmesi

AK Parti-MHP ittifakına ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Toplantıların bundan sonraki süreçte

Kurtulmuş'tan AK Parti-MHP ittifakı değerlendirmesi

AK Parti-MHP ittifakına ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık." dedi.


AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti-MHP ittifak görüşmesi ile ilgili olarak, "Son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık." ifadelerini kullandı. "Yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz etmiyoruz." diyen Kurtulmuş, "Çünkü genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısı vardı. Şimdi burada böyle yasal altyapı olmadığı için zorluk var. Bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, tekrar bir araya geleceğiz. Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz." şeklinde konuştu. (AA)
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24