'Malazgirt Zaferi' videosuna sosyal medyadan yoğun ilgi

Malazgirt zaferinin 947. yıl dönümü anısına hazırlanan ve  Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından paylaşılan video, kısa sürede

'Malazgirt Zaferi' videosuna sosyal medyadan yoğun ilgi

Malazgirt zaferinin 947. yıl dönümü anısına hazırlanan ve  Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından paylaşılan video, kısa sürede yüz binlerce kez izlenerek sosyal medyada büyük ilgi gördü.


Cumhurbaşkanlığının resmi Twitter hesabından "Zafer Haftası" etiketiyle paylaşılan videoda, Anadolu'yu Türklere yurt yapan Malazgirt Savaşı ile 8 asır sonrasında yine bir ağustos ayında, 7 düvele karşı Anadolu'nun kapılarının düşmana kapatıldığı Dumlupınar Meydan Muharebesi'nin önemi vurgulandı. Malazgirt'te güneşin doğduğu yerde çarpışanların, Hayber'den aldıkları şevk ve heyecanla kat be kat düşmanı yendikleri vurgulanan videoda, Sultan Alparslan'ın "nizamı alem" diyen kahramanların, Mustafa Kemal Paşa'nın ise "vatan için, hürriyet için şahadeti arzulayıp, garbın zırhını kıranların" başında olduğu anlatıldı. İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nın "Korkma" ifadesi ve Hz. Ali'nin kılıcına da yer verilen videonun sonunda, "Milli Zafer Haftamızı kutluyoruz" cümlesi yer aldı. Paylaşımda ise "Zafer Haftası vesilesiyle tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz." ifadesi kullanıldı. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24