Manuş Baba'nın 'Çalıntı Şarkı Açıklaması'da 'Çalıntı' çıktı

Geçtiğimiz günlerde Manuş Baba'nın 'Eteği Belinde' şarkısının çalıntı olduğu ortaya çıkmıştı. Manuş Baba'nın şimdi de 'Çalıntı

Manuş Baba'nın 'Çalıntı Şarkı Açıklaması'da 'Çalıntı' çıktı
Geçtiğimiz günlerde Manuş Baba'nın 'Eteği Belinde' şarkısının çalıntı olduğu ortaya çıkmıştı. Manuş Baba'nın şimdi de 'Çalıntı şarkı' açıklaması çalıntı çıktı.

Manuş Baba olarak bilinen sanatçı Mustafa Özkan'ın yeni yayınlanan "Dönersen ıslık çal " isimli albümünün çıkış parçası olarak bilinen, 77 milyon izlenmeye varan ve video klibi çekilen "Eteği Belinde " isimli parçanın sanatçı Atilla Yılmaz'ın "2005" yılında piyasaya çıkarmış olduğu "vaktidir" isimli albümünde yer alan "Senden Gayrı" isimli eserin birebir kopyası olduğu ortaya çıkmış, bu durum MSG tarafından da onaylanmıştı.

Bu iddialar karşısında suskunluğunu bozan ve iddiaları yalanyalan Manuş Baba lakaplı Mustaf Özkan, yaptığı açıklamada;

"Nereden bulaştık bu işe bilmiyorum..‬ ‪Vaktiyle atari salonunda oyun oynamak için evden ufak tefek bir şeyler arakladığımız oldu da böyle 'hırsız' damgası vurularak ortada dolaşan haberler mevzusu biraz ağır yani.

Benim, bizim, dostlarım, ailem için. Kaldı ki 'emek' ailemden öğrendiğim, içimde taşıdığım, bunu hayatım boyunca yol arkadaşlarımla, dostlarımla bu zamana dek beni destekleyenler ile paylaşmaktan mutluluk ve onur duyacağım bir şeyken, böyle emek hırsızlığı ithamıyla karşılaşmak çok da ezici bir şey değil benim için açıkçası! ‪Vicdanım ile ilgili herhangi bir telaş yaşamıyorum.

Üzüldüğüm tek nokta var ki 'tanımadığım, bilmediğim, dinlemediğim, iyi niyetten yoksun, benim için müzikal olarak çok uç bir noktada olan eser sahibi (sahipleriyle) ile öyle bir benzerliğin olma ihtimali ve kendimin aynı hisleri paylaşmış olma ihtimali'dir beni yaralayan... 'Ben yazdım, ben ürettim' derken o özel hislerimin çok da özel kılınamayacağı bir durumla karşılaşmaktır beni kıran. ‬‪Gelelim şuna ki söylemem gereken bir şey daha var: MSG dışında, MESAM'a başvurulmuş çalıntı, benzerlik adına başka bir eser sahibine ait başka bir dilekçe daha bulunuyor. ‪Nasıl çıkacağız bu işin içinden bilememekle birlikte popülerlik, ün mevzusu da kolay iş değilmiş arkadaş. Ne karakter kaldı, ne ana, ne baba. ‪Memleketin dört bir yanında şarkılar, türküler ile bir araya geldiğim her sahnede bizi bir arada tutan ne varsa ona inanıyor ve bu güzelliğin bizi iyileştireceğini, kurtaracağını düşünüyorum dedim...

Memlekette her şey artık o kadar anormal ki kötü adamlar, kötü kadınlar çiçeğe, doğaya, sevgiye, dostluğa, insanca yaşam taleplerine karşı durup bunun mizahını yapıp gülünç buluyorlar. ‪Şimdilik buralardayım. hayatımda popülerlik, ünden, şöhretten daha öte şeyler var. Ahlaklı olmak, insan olmak, memleketin, dünyanın farkında olmak, ailem, dostlarım, sevdiklerim. ‪Varsın sizin olsun ününüz, şöhretiniz...‪Şu memlekette hiçbir şeyin benim istediğim gibi olmayacağını anlamış olmakla beraber asla bu hayal kırıklıklarından dolayı da vazgeçecek değilim." demişti.

AÇIKLAMASI DA ÇALINTI ÇIKTI!

Çalıntı şarkı iddiasına yanıt vermek isterken, yine çalıntı söylemle açıklama yaptığı ortaya çıkan Manuş Baba'nın "Şu memlekette hiçbir şeyin benim istediğim gibi olmayacağını anlamış olmakla beraber asla bu hayal kırıklıklarından dolayı da vazgeçecek değilim." sözleri Usta Yönetmen Zeki Demirkubuz'dan çalıntı çıktı.

Zeki Demirkubuz'un 22 Ekim 2012 Tarihli Tweet'i

Zeki Demirkubuz 22 Ekim 2012'de "Bu ülkeye ve bu hayata dair hiçbir şeyin, hiçbir zaman dilediğim gibi olmayacağını biliyor, artık bundan acı duymuyorum." diye yazmıştı.AHLAKTAN DEM VURUKEN...
Manuş Baba'nın hırsızlıkla suçlandığı bir zamanda kendisini savunurken "Ahlak"tan, "İnsan Olmaktan" bahsederek, 5 yıl önce yazılan ve medyada çokça yer bulan Zeki Demirkubuz'un Tweet'ini de kendisinin düşüncesiymiş gibi kaynak göstermeden dile getirmesi sosyal medya tartışılan bir konu oldu.

Kaynak: turktime
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24