Milyonluk hibeye başvurular yarın

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca oluşturulan Ar-Ge Fonu ile 20 milyon liraya kadar verilecek hibeler için başvurular yar

Milyonluk hibeye başvurular yarın
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca oluşturulan Ar-Ge Fonu ile 20 milyon liraya kadar verilecek hibeler için başvurular yarın başlıyor.

UlaştırmaDenizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca oluşturulan Ar-Ge Fonu ile elektronik haberleşme yazılım ve donanım projelerine 10 milyon liraya, uzay ve havacılık yazılım ve donanım projelerine ise 20 milyon liraya kadar verilecek hibe için başvurular yarın başlıyor.

1 Ocak 2013 tarihinde başlayacak olan başvurular, bir yıl içinde üç dönemde alınacak. Birinci başvuru dönemi 1-31 Ocak, ikinci başvuru dönemi 1-31 Mayıs, üçüncü başvuru dönemi 1-30 Eylül arasında olacak. Değerlendirme dönemi ise yıl içinde her başvuru döneminden sonra gelecek. Buna göre, birinci değerlendirme dönemi 1 Şubat-31 Mart, ikinci değerlendirme dönemi 1 Haziran-31 Temmuz ve üçüncü değerlendirme dönemi 1 Ekim-30 Kasım arasında gerçekleşecek.

Elektronik haberleşme alanında destek kararı alınan projelere verilecek destek tutarı en fazla 10 milyon lira, havacılık ve uzay alanında destek kararı alınan projelere verilecek destek tutarı ise en fazla 20 milyon lira olacak.

Bakanlık tarafından Ar-Ge Fonu'ndan verilecek hibenin, projenin hayata geçirilmesindeki ilk aşamada yüzde 20'si proje sahibine verilecek. Hibenin yüzde 30'luk kısmı ilerleyen süreçte ödenecek, geriye kalan yüzde 50'lik kısım ise proje tamamlandıktan sonra teslim edilecek.

36 aya kadar verilecek hibe ödemesi, gerek görülmesi halinde 6 ay daha uzatılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2012, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19