O isimler Rahip Brunson'u ziyaret etti!

Türkiye'de FETÖ bağlantıları dolayısıyla ev hapsinde olan Rahip Brunson ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan din adamı ve avukat tarafı

O isimler Rahip Brunson'u ziyaret etti!

Türkiye'de FETÖ bağlantıları dolayısıyla ev hapsinde olan Rahip Brunson ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan din adamı ve avukat tarafından ziyaret edildi. 


İzmir'de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD uyruklu rahip Andrew Craig Brunson'ı, İstanbul Başkonsolosluğu'ndan gelen bir din adamı ile avukat ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında evden çıkan ziyaretçiler, açıklama yapmadan 34 plakalı siyah plakalı ciple ayrıldı. 'Terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK adına suç işlemek, devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etmek' suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları dikkate alınarak verilen ev hapsi kararıyla cezaevinden tahliye edilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ı bugün iki kişi ziyaret etti. Biri din adamı kıyafetli, diğeri takım elbiseli iki kişi, sokakta önlem alan polislerle görüştükten sonra rahip Brunson'ın evine girdi. Brunson'ın evinde yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan geldiği öğrenilen din adamı ile avukat, dışarı çıktı. Brunson'la yaptıkları görüşme hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan ziyaretçiler, açıklama yapmadan 34 plakalı siyah plakalı ciple ayrıldı. (DHA)
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24