Olay konser iptal edildi!

Ramazan ayında İstanbul’da Zorlu PSM’de gerçekleştirilmesi planlanan ABD’li eşcinsel grup  Boston Gay Men’s Chorus’un konseri Zorlu Yönetimi ta

Olay konser iptal edildi!

Ramazan ayında İstanbul’da Zorlu PSM’de gerçekleştirilmesi planlanan ABD’li eşcinsel grup  Boston Gay Men’s Chorus’un konseri Zorlu Yönetimi tarafından iptal edildi.

ABD’li eşcinsel müzik grubu olan Boston Gay Men’s Chorus’un Ramazan ayına denk gelen 17 Haziran’da İstanbul Zorlu PSM’de konser vereceği duyurulmuştu. İlk kez Müslüman bir ülkede konser vereceklerini ve bu yüzden heyecanlı olduklarını söyleyen grubun üyelerinin eşcinsel oluşu ve konserin Ramazan ayında olacak olması sosyal medyada halktan, bazı siyasi parti ve STK’lardan büyük tepki almış, Bilge Kadın Araştırma Merkezi konserin iptali için basın açıklaması yayınlamıştı. 17 Haziran’da gerçekleşecek olan konserden haberi olmadığını söyleyen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu’nun programı iptal ettirdiği ve konser duyurusunun Zorlu Center’ın etkinlik sayfasından kaldırıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19