Özdilek yanlıştan geri döndü

İş adamı Hüseyin Özdilek,Özdilek AVM'nin 2015 yılı için hazırladığı takvimde kullandığı çarşaflı kadınları demir parmaklıklar ardında gö

Özdilek yanlıştan geri döndü

İş adamı Hüseyin Özdilek,Özdilek AVM'nin 2015 yılı için hazırladığı takvimde kullandığı çarşaflı kadınları demir parmaklıklar ardında gösteren resim için ,Şehir Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu'nu  arayarak açıklama yaptı ve özür diledi.

 

Özdilek Alışveriş Merkezleri 2015 yılı için hazırladığı takvimde ayrımcılık ve nefret suçu içeren resimleri kullandı. Takvimin sosyal medyada tepki çekmesi üzerine harekete geçen Hüseyin Özdilek, Şehir Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu'nu telefonla arayarak açıklamada bulundu. Yapılan yanlış için kamuoyundan özür dileyen Hüseyin Özdilek,  yöneticilerinin İslami konularda hassas olmadığını itiraf etti. Takımların dağıtımını durdurduğunu belirten Özdilek, bir zamanlar kendi annesinin de o resimdeki kadınlar gibi çarşaf giydiğini söyledi.

O TAKVİMDE NELER VARDI?

f89e1006-4090-e411-b2d1-14feb5cc1801Özdilek’in hazırladığı takvimin Haziran ayı sayfasında Eskişehir'de bir ortaokul öğrencisinin 1. olan resmi kullanıldı. Resimde dört çarşaflı kadın demir parmaklıklar ardında esir şeklinde tasvir edilirken önlerinde üzerinde ayyıldızlı elbise bulunan sarışın bir kız özgür olarak lanse edilmeye çalışıldı. Kolaj şeklindeki resimde ayrıca Kemalist eğitim sisteminin çocukların zihin dünyasında oluşturduğu tahribatın tüm çıplaklığıyla yer aldığı gözlendi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24