Papaz da aşure dağıttı

Osmangazi Belediyesi, Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde aşure dağıttı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hristiyan Cemaati Başkanı Papaz P

Papaz da aşure dağıttı
Osmangazi Belediyesi, Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde aşure dağıttı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hristiyan Cemaati Başkanı Papaz Petır Garena ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ile birlikte kazanların başına geçip halka aşure dağıttı.
Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali'de bu yıl 9’uncusu düzenlenen aşure ikramına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Filibe Başkonsolosu Alper Aktaş, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali Milletvekili Şabanali Ahmet ve Haskovo Milletvekili Saliha Emin, Kırcaali Hıristiyanlar Cemaati Başkanı Papaz Petır Garena, Yerel Meclis Başkanı Raif Mustafa ile çok sayıda davetli katıldı.
Kırcaali ve çevre kasabalarda yaşayan vatandaşların ilgi gösterdiği aşure dağıtımında konuşan Dündar, Kırcaali Belediyesi ile kardeşlik bağlarının çok güçlü olduğunu söyledi. Dündar, “Kardeş belediyemiz olan Kırcaali ile sosyal, kültürel ve teknik konularda iş birliğimiz var. Kırcaali barış ve kardeşlik şehri. Bunu burayı dolduran kalabalıktan anlıyoruz. Bugün burada farklı dinden ve farklı dilden çok sayıda insan var. Aşurede olduğu gibi burada da bu zenginliği, güzelliği yaşıyoruz. Yaptığımız bu çalışma insanlık ve barış adına örnek alınsın istiyoruz. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Her yıl buraya geliyoruz, Papaz efendi ile birlikte aşure dağıtıyoruz. Kardeşlik duygularını pekiştiriyoruz. Buradaki dostluk ve kardeşlik, umarım dünyaya örnek olur” diye konuştu.
Azis de yaptığı konuşmada, “Her yıl en az 5 bin kişiye aşure dağıttığımız bu faaliyet sadece Kırcaali ile sınırlı kalmayıp, Yenipazar, Mestanlı ve Cebel’e kadar uzandı. Bunun daha nice seneler devam etmesini diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24