Şantajcı Necmi yine iş üstünde yakayı ele verdi

Bursa’da bir yerel gazete sahibi olan ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin aleyhinde olumsuz haber yapmama karşılığında şantaj yoluyla 5 milyon lira istediği iddiasıyla gözaltına alınan Necmi İnce, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Necmi İnce, geçtiğimiz aylarda hakkında bir iş adamından şantaj yoluyla para istediği sırada polis tarafından yakalanmış ve 1 yıl 8 ay hapse mahkum edilmişti.

Bursa’da yerel bir gazete sahibi olan ve kendi sosyal medya hesaplarında köşe yazarlığı yapan Necmi İnce, iddialara göre Bursa Büyükşehir Belediyesinden, aleyhlerinde olumsuz haber yapmama ve köşe yazısı yazmama karşılığında şantaj yoluyla 5 milyon lira istedi. Şantaj tehdidi üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

İSTANBUL'DA GÖZALTINA ALINDI

Soruşturmayı derinleştiren Savcılık, Emniyet Müdürlüğü’ne talimat verdi. Hakkında yakalama kararı çıkartılan İnce, İstanbul Üsküdar’da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Bursa’ya getirilen ve ilk ifadesi alınan İnce, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SUÇ ÜSTÜ YAKALANMIŞTI

Öte yandan Necmi İnce, 7 Eylül 2020 tarihinde, Bursa’nın İznik ilçesinde bir iş adamının kaçak villalarını haber yapmama karşılığı şantaj yaptığı ve iş adamının şikayeti üzerine, para almak üzere buluştukları benzin istasyonunda para dolu çantayı aldığı esnada, polis ekipleri tarafından düzenlenen baskınla suç üstü yakalanmıştı. Ayrıca o anlar saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedilmişti. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan ve cezaevinde bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan İnce, devam eden davada şantajdan 1 yıl 8 ay hapis ve 10 bin TL para cezasına çarptırılmış ve denetimli serbestlik kararı almıştı.

İhlas Haber Ajansı ( İHA )

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçeğe çağrı
Gerçeğe çağrı - 1 ay Önce

http://www.necmiince.com/biyografi/ ve https://www.bursahabermerkezi.com/genel/necmi-ince-milletvekilligine-aday-oldu-h18478.html sayfalarına bakın. Bu kişi tam 3 kez AK PARTİ Bursa Milletvekili aday adayı olmuş. AK PARTİ'nin büyükleri üstelik AK PARTİ Siyaset Akademisi mezunu böyle bir cevheri nasıl fark edememişler, hayret!
Adamın CV'sine bakın, ibretlik.
...
NECMİ İNCE – GAZETECİ
1980 doğumlu.
Uludağ Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü bitirdi.
Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nü bitirdi.
2005 yılında AK Parti Osmangazi İlçesi Gençlik Kolları üyeliği.
2007 yılında AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları’nda Yönetim Kuruluğu üyeliği.
2009 yılında AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı’nda Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı.
AK Parti Siyaset Akademisini bitirdi.
2011 yılında AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı.
2013 yılında Basın ve Gazeteciler Derneği’nin Kurucu Genel Başkanı oldu.(Halen Genel Başkan)
2015 yılında AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı.
2018'de 3. kez AK Parti Bursa Milletvekili aday adayı.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24