Şikayet çeşitliliği 33'e çıktı

Kredi kartlarına yönelik şikayetlere çözüm bulunması için kurulan TBMM Dilekçe Alt Komisyonu, sektör temsilcileriyle görüştü.

Şikayet çeşitliliği 33'e çıktı
Kredi kartlarına yönelik şikayetlere çözüm bulunması için kurulan TBMM Dilekçe Alt Komisyonu, sektör temsilcileriyle görüştü. 

 

Bankaların kredi kartı aidat ücreti, hesap işletim ücreti, kredilerden aldığı dosya masrafı gibi ücretler almasına yönelik şikayetlere çözüm bulunması için kurulan TBMM Dilekçe Alt Komisyonu, sektör temsilcileriyle toplantı yaptı.

Komisyon AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün'ün başkanlığında toplandı.

Bankaların kredi kartı aidat ücreti, hesap işletim ücreti, kredilerden aldığı dosya masrafı gibi 32 konuda çok sayıda şikayet aldıkları belirten Ürün, ''Son olarak, bankaların, kiralık kasa ücretinin dışında, kiralık kasaların her ziyaret edilişinde de ayrıca para istemesiyle ilgili gelen şikayetlerle şikayet çeşitliliği sayısı 33'e çıktı'' dedi.

Cevapları beğenmiyorlar 

''www.sikayetvar.com'' sitesi Genel Müdürü Ömer Deveci, bu sene en çok şikayet konusunun bankacılık sektörüyle ilgili olduğunu kaydetti.

Yapılan 6 şikayetten birinin bankacılıkla ilgili olduğunu dile getiren Deveci, kart aidatlarının alındığı aylarda bu şikayetlerin en tepe noktaya ulaştığını bildirdi.

Deveci, en çok şikayet konusunun yüzde 50.9 ile faiz, ücret ve komisyonlarla ilgili olduğunu söyledi.

Habersiz kredi kartı düzenlemesinin şikayetlerin yüzde 0.3'ünü oluşturduğunu söyleyen Deveci, bankaların kendilerinden giden bu şikayetleri ortalama 34 saat gibi kısa bir sürede yanıtladıklarını söyledi. Deveci, ancak ziyaretçilerin yüzde 92'sinin cevapları beğenmediğini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2013, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24