Silahlı eylem hazırlığındaki 20 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, birçok ilde 18 kişinin, bir ilde de silahları ormanda gömülü olan ve büyük bir eylem yapacakken yakalanan 2

Silahlı eylem hazırlığındaki 20 kişi yakalandı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, birçok ilde 18 kişinin, bir ilde de silahları ormanda gömülü olan ve büyük bir eylem yapacakken yakalanan 2 kişinin derdest edildiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Tuzla'daki Trabzon Ağasalılar Derneği'nin açılışında konuştu.

Terör örgütü DEAŞ'a yönelik farklı illerde operasyon düzenlendiği bilgisini veren Soylu, "Bugün hepinizin huzurunda kahraman güvenlik görevlilerimize, polisimize ve emniyet istihbaratımıza çok teşekkür ediyorum. Tarihi bir iş başardılar. Türkiye'de eylem yapmak üzere silahlarıyla beraber birçok ilde 18 kişi, bir ilde de silahları ormanda gömülü olan ve büyük bir eylem yapacakken yakaladığımız 2 kişi derdest edildi. Hem de nereye, nasıl yapacaklarını ve eylemlerine çok yaklaştıklarını tespit ettik." dedi.

"1 tonu aşan eroin yakaladık"

Soylu, DEAŞ, PKK, PYD terör örgütleriyle ve Türkiye'ye karşı planı olan herkesle mücadele edildiğini dile getirdi.

Türkiye sınırları dışında başka bir operasyon daha düzenlendiği anlatan Soylu, "Bizim koordinasyonumuzda 1 tonu aşan eroin yakaladık. Başka bir ülkede başka operasyonlar da devam ediyor. Sabah, akşam çalışıyoruz, gayret ediyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24