Sultanahmet'te canlı bomba olan teröristin ikizi yakalandı!

2016 yılında Sultanahmet'te canlı bomba olarak 12 kişinin hayatını kaybetmesine 16 kişinin ise yaralanmasına sebep olan Suriye kökenli DEA

Sultanahmet'te canlı bomba olan teröristin ikizi yakalandı!

2016 yılında Sultanahmet'te canlı bomba olarak 12 kişinin hayatını kaybetmesine 16 kişinin ise yaralanmasına sebep olan Suriye kökenli DEAŞ üyesinin ikiz kardeşi ve onlara yardım eden bir kişi daha yakalandı. 


Kocaeli'de terörle mücadele ekiplerinin DEAŞ terör örgütü üyesi olduğunu belirlediği şahıslar için operasyon düzenlendi. 12 Ocak 2016 yılında Sultanahmet Meydanı'ndaki Dikilitaş önünde meydana gelen bombalı saldırıda 12 kişi hayatını kaybetmiş 16 kişi ise yaralanmıştı. Bombalı saldırıyı gerçekleştiren Nabil Fadlı'nın ikiz kardeşi İbrahim Fadlı (31) ve A.B. (22) isimli 2 şahısın 2012 yılında Suriye’de DEAŞ'tan eğitim aldıktan sonra kaçak yollarla Türkiye’ye geldikleri istihbaratını alan Kocaeli Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şahısların Kocaeli’nin Derince ilçesi Çenedağ Mahallesi’ndeki bir adreste saklandıkları istihbaratını aldılar. Belirlenen adrese operasyon düzenleyen Kocaeli Emniyeti Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri, operasyon düzenledi. Operasyonda Sultanahmet’teki bombalı saldırıyı gerçekleştiren Nabil Fadlı’nın ikiz kardeşi ve İbrahim Fadlı ve Suriye uyruklu A.B. isimli şahıs yakalandı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü2ne getirilen şahısların 2012 yılında Suriye’de silah ve bomba eğitimi aldıkları ve daha sonra kaçak yollarla Türkiye’ye geldikleri öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar, Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24