Tam kapanmada noterler açık olacak mı?

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, tam kapanma sürecinde hizmete yetecek kadar noterin açık olacağını duyurdu.

Tam kapanmada noterler açık olacak mı?

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, İçişleri Bakanlığınca "tam kapanma" sürecine ilişkin yayımlanan genelgede noterliklerin de çalışacak kurumlar arasında gösterildiğini anımsattı.

Bu süreçte yurt çapında herhangi aksamaya meydan vermemek için nöbetçi noterliklerin hizmet sunacağını söyleyen Cin, şu bilgileri verdi:

"Kapanma döneminde sınırlı sayıda olmak üzere hizmete yetecek kadar noterimiz, nöbetçi noterlik olarak görev yapacak. Küçük ilçelerde bir noter, büyük yerlerde daha fazla noter olacak şekilde hizmetin devamı için vatandaşların acil işlerini görmek üzere noterliklerimiz hizmet verecek."

Bütün işlemler yapılabilecek

Tam kapanma sürecinde çalışacak noterliklere ait bilgilerin Türkiye Noterler Birliğinin internet sitesinden ilan edileceğini söyleyen Cin, bu şekilde vatandaşların ikametlerine en yakın noterden hizmet alabileceğini anlattı.

Vatandaşların noterliklere gitmeden önce e-randevu sistemini de kullanabileceğini hatırlatan Cin, bu süreçte çalışma saatlerinin, daha önce belirlendiği üzere 10.00-16.00 olacağını söyledi.

Tam kapanma sürecinde yapılacak işlemler konusunda bir sınırlama olmadığını vurgulayan Dursun Cin, "Bütün noterlik işlemleri görülecek. Notere gelen her vatandaşın her konudaki işlemi yapılabilecek" dedi.

Anadolu Ajansı ( AA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24