Taşıt Kanunu'nda önemli değişiklik! Makam araçları artık...

Resmi Gazete'de yayımlanan, Taşıt Kanunu'ndaki yeni değişikliğe göre, bazı makam araçları dışında  yabancı menşeli binek veya stati

Taşıt Kanunu'nda önemli değişiklik! Makam araçları artık...

Resmi Gazete'de yayımlanan, Taşıt Kanunu'ndaki yeni değişikliğe göre, bazı makam araçları dışında  yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek.


Taşıt Kanunu kapsamında edinilecek taşıtların menşesinin, silindir hacimlerinin ve diğer niteliklerinin belirlenmesine dair kararda değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Kamu Başdenetçisi, üniversite rektörleri, Diyanet İşleri Başkanı, Genelkurmay 2. Başkanı ve başkanlıkları, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlıkları, Ordu, Kolordu, Tümen, Donanma, Hava Kuvvet ve Yurt İçi Bölge Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanı, general veya amiral rütbesi ile fiilen işgal edilen diğer bütün makamlar ile bakanlık müsteşarları, düzenleyici ve denetleyici kurum başkanları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, İzmir Emniyet Müdürlükleri ile güvenlik önlemli (zırhlı) araçlar, koruma altına alınanlarla ilgili yönetmelik hükümlerine göre tahsis olunanlar ile Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklar ve idarelerin yurt dışı teşkilatları için yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilebilecek. Bunların dışında, hibe dahil her ne suretle olursa olsun yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek. (AA)
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24