THY'den kıyafet açıklaması

Türk Hava Yolları'ndan, kabin personeli için tasarlanan yeni kıyafetlerle ilgili açıklama yapıldı.

THY'den kıyafet açıklaması
Türk Hava Yolları'ndan, kabin personeli için tasarlanan yeni kıyafetlerle ilgili açıklama yapıldı. 

 

Türk Hava Yolları'ndan (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, THY'nin yerel kültüründen aldığı konukseverlik ve sıcaklığının, yenilikçi yaklaşımlarla birleştiği, yeni marka kimlik çalışması kapsamında başta müşteri deneyim noktaları olmak üzere birçok alanda yeniliğe gidildiği bildirildi.

THY'nin kabin üniformaları, yeni ikram konsepti, yeni ofis tasarımları gibi birçok alanda aynı strateji ile hareket ettiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Bu kapsamda doğu ve batıyı sentezleyen, marka kimliğini uzun yıllar yansıtma potansiyeli taşıyan, gelenekten aldığı değerleri çağdaş dünyanın beklentileri ile birleştiren bir kabin kıyafeti tasarlama hedefiyle yola çıkan Türk Hava Yolları, bu konuda Türk moda sektörünü ulusal ve uluslararası arenada başarı ile temsil eden modacı Dilek Hanif ile anlaşmış olup halen farklı desen, renk ve çizim alternatifleri üzerinden çalışmalar devam etmektedir. Medyada yayınlanan fotoğraftaki tasarım da bu eskizlerin içinden sadece bir tanesidir. Hazırlanan tasarımlar arasında, Türk motiflerinin yeniden yorumlandığı geleneksel çağrışımlar yanında modern çizgilerin ön planda tutulduğu, birçok farklı renk alternatiflerinin olduğu çok farklı tasarımlar da bulunmaktadır. Hazırlanan tüm tasarım alternatifleri; özellikle küresel yolcu profilinin beklentilerini ve trendleri karşılayıp karşılamadığı noktasında ayrıca bir elemeye tabii tutulacağından mümkün olduğunca fazla alternatif değerlendirmeye alınmıştır.''

Açıklamada, çalışmaların tamamlanmasının ardından ortaya çıkan yeni kabin kıyafetlerinin kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19