TSK'da yeni dönem! KARGU envantere girdi

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ, son çalışmalarıyla Türkiye'yi insansız hava aracı teknolojisinde farklı bir noktaya taşıdı. T

TSK'da yeni dönem! KARGU envantere girdi

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ, son çalışmalarıyla Türkiye'yi insansız hava aracı teknolojisinde farklı bir noktaya taşıdı. Türk Silahlı Kuvvetlerine Türk mühendisler tarafından geliştirilen İnsansız Hava Aracı Kargu'nun teslimatı gerçekleştirildi. 


Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, KARGU'nun kabul testlerinin başarıyla tamamlandığını ve ilk partinin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini bildirdi. Bakanlığın, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Yerli ve Milli imkanlarla geliştirilen KARGU Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemleri’nin kabul testleri başarıyla tamamlanmış olup ilk parti Silahlı Kuvvetlerimize teslim için hazır." ifadeleri kullanıldı.

Bin metre azami irtifaya çıkabiliyor


Lazer mesafe bulucu, görev iptal, acil imha gibi özelliklere de sahip olan Kargu'nun, asimetrik harp ve sınır güvenliği alanlarında ön plana çıkması bekleniyor. Bin metre azami irtifaya 72 kilometre/saat hıza çıkabilen Kargu, 6,3 kilogram ağırlığa sahip.

Keşif, gözetleme ve tehditleri etkisiz hale getirebilme özelliklerine sahip


Bir binanın ya da mağaranın içine girilip tespit yapılabilecek, tehdit unsurları etkisiz hale getirilebilecek Kargu, “dağ başındaki gözlem kulesi" ve "atmaca" anlamlarına geliyor.

Özellikleri:

Kargu asimetrik harp veya anti-terör alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan, keşif, gözetleme ve küçük ölçekli tehditleri etkisiz hale getirebilen döner kanatlı milli İHA çözümüdür.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24