Varşova'da aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere zirvenin yapılacağı PGE Naradowy Stadyumu'na geldi. Erdoğan,

Varşova'da aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere zirvenin yapılacağı PGE Naradowy Stadyumu'na geldi. Erdoğan, NATO ülkeleri liderleri ile aile fotoğrafı çekildi.


 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere zirvenin yapılacağı PGE Naradowy Stadyumu'na geldi.

Zirvede konuşulacak konu başlıkları şöyle;


  • NATO askerlerinin Rusya'ya karşı Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya'da konuşlandırılması,

  • Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması

  • AWACS'ların sayısının artması

  • Ukrayna krizi

  • Karadeniz'in güvenliği


Polonya'nın başkenti Varşova, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne ev sahipliği yapıyor. Zirvede, Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet temsil ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvenin gerçekleştirildiği PGE Naradowy Stadyumu'na geldi. Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşlik ediyor. Bugün ve yarın gerçekleştirilecek olan zirvede NATO askerlerinin Rusya'ya karşı Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya'da konuşlandırılması, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması, AWACS'ların sayısının artması, Ukrayna'daki durum, Karadeniz güvenliği ve sınırdaki gelişmeler gibi küresel konular ele alınacak.

 

 

kaynak:yenişafak

 
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24