Yaşar Yakış'a ihraç şoku

Ak Parti Kurucu üyesi Yaşar Yakış’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Parti Söz

Yaşar Yakış'a ihraç şoku
Ak Parti Kurucu üyesi Yaşar Yakış’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, paralel yapının yayın organlarına açıklama yapan Yakış hakkında gerekirse suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimleri açıkladı. Çelik, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi, eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın açıklamasında konuştu. Partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimlere ilişkin Çelik şu ifadeleri kullandı: "Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, genel merkez yerel yönetimler başkanlığı tarafından hazırlanan rapor neticesinde eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfus kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak Ak Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek gibi tespitler neticesinde tüzüğümüz gereği partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

YAKIŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU DA YAPILABİLİR

Yine partimizin kurucu üyesi Yaşar Yakış, devlet içine nüfus etmiş, ulusal güvenliğimizi tehdit eden legal görünümlü illegal yapının yayın organlarında yaptığı açıklamalar ile tüzüğümüz gereği, gerçek dışı haber yaymak,  iftira, hakaret karalama ve küçük düşürücü beyanlarda bulunduğu için tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi." Çelik, "Bütün şikayetler partinin ilgili birimlerinde değerlendiriliyor. Ak Parti’nin kurucu ilkeleri, değerleri var. Ak Parti’de siyaset yapmakla, Ak Partili olarak siyaset yapmak arasında fark vardır. İhraç edilenlerle ilgili gerekiyorsa suç duyurusu da yapılacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24