Yıldırım zabıtası gıda denetimlerini artırdı

YILDIRIM BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, GIDA SATIŞI YAPAN İŞYERLERİNE YÖNELİK DENETİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR. (İHA/BURSA-İHA)

Yıldırım zabıtası gıda denetimlerini artırdı
 Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerine aralıksız devam ediyor. 

 

 
Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren işyerlerini mercek altına alan Yıldırım Belediyesi, 2016 yılının ilk dört ayında bin 89 iş yerine uygunluk, ihtar, idari yaptırım ve durum tespiti işlemleri yaptı. 367 gayrisıhhi, 255 sıhhi işyerinde denetimlerini yapan zabıta ekipleri, vatandaşların şikayetlerinin de değerlendirmeye alındığı denetimlerde huzuru ve sağlığı bozan her türlü engeli ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapıyor.
Bakkal, market, kuruyemişçi, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, pazar, berber, kuaför, seyyar satıcı ile inşaat ve hafriyat konularında toplam 816 işyerinde sağlığa, çevre ve gürültü kirliliğine, temizliğe ve ruhsata uygunluk kontrollerini yapan Yıldırım Zabıtası, ilçede kurulan pazar yerlerinde faaliyet gösteren pazarcılara da 576 adet denetim formu düzenledi. Ekipler ayrıca kafe, lokanta, pastane gibi dışarıda masası bulunan işletmelerin kaldırım işgalini de önlüyor. Belediyeye elektronik posta ve telefon yoluyla gelen şikayetleri de değerlendiren Yıldırım Zabıtası, 2016 yılının ilk 4 ayında gelen bin şikayeti değerlendirmeye aldı. Sıralamada inşaat ve tadilat gürültü ve çevre kirliliği ile seyyar satıcı ve dilencilerin başı çektiği şikayetlere hızlı dönüş yapan Belediye ekipleri, 39 şahıs hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununa muhalefetten zabıt tuttu.
Yıldırım Belediyesi’nin 7 gün 24 saat görev yapan Çağrı Merkezi’nin 444 16 02 numaralı telefonunu arayan, ya da Facebook ve Twitter’daki ‘Yıldırım Çözüm Merkezi’ne mesaj yoluyla başvuran vatandaşların şikayetleri Yıldırım Zabıtası tarafından anında değerlendiriliyor.

[caption id="attachment_129671" align="alignleft" width="960"]YILDIRIM BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, GIDA SATIŞI YAPAN İŞYERLERİNE YÖNELİK DENETİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR. (İHA/BURSA-İHA) YILDIRIM BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, GIDA SATIŞI YAPAN İŞYERLERİNE YÖNELİK DENETİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR. (İHA/BURSA-İHA)[/caption]
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8