Hırsızlıkları tescillendi

YSK,  İstanbul seçimlerinin tekrarına karar vererek kamu vicdanlarını rahatlattı.  AK Parti’nin itirazlarını inceleyen YSK 6 farklı hırsızlık olayını tespit ederek bir anlamda CHP’nin yaptığı hırsızlığı tescil etmiş oldu. Suç işleyenler hakkında suç duyurusunda bulunarak yargılanmasının yolunu açmış oldu.

Şimdi bu gerçekler ortaya çıkar çıkmaz paçası tutuşan CHP, daha YSK kararını açıklamadan başlamış olduğu tehditlerine yenilerini eklemeye ve kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor. Yavuz hırsız misali suçunu bastırmak için ülkemizdeki hukuk sistemini yok etmek adına her türlü yalanın ve kanunsuzluğun arkasına sığınıyor.  Cumhurbaşkanlığını ve MHP genel başkanını Hukuka müdahale etmekle suçlayıp, adeta aba altından sopa gösterircesine eski alışkanlıklarına dayanarak “yüce divan” lafı dahi etmekten çekinmiyor. Kendilerini hala 1960’lar da zannediyorlar. Sahiplerine selam yolluyorlar.

9 Nisan da yayınladığım yazımda şu cümleyi yazmıştım. “Şahsi fikrimizi söylemek gerekirse ben şahsen buradan İstanbul Seçimlerinin yenilenmesi kararının çıkmasını bekliyorum. Bunu istememin nedeni çok az bir farkla hangi taraf olursa olsun kazansa dahi bu tartışmanın süreceği ve İstanbul Belediye Başkanlığı makamının tartışmalı hale geleceğini ve bunun da ciddi yönetim bunalımı oluşturacağı kanısındayım. Sanırım böyle bir sonuçla Belediye yönetmek kazanan belediye Başkanları içinde hayli zorluklar oluşturur.”  Nitekim bu görüşümüz üzere bir sonuç çıktı.

Şimdi bu sonuçtan aslında her iki tarafında memnun olması gerekir. Hatta kazandığını iddia eden tarafın bu sonucu çok daha rahat karşılaması gerekir. Böyle bir durumda gerçekten İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmışsa, tekrar eden seçimde hem kendi seçmeni yine ona sahip çıkarak büyük bir şevkle oyunu verecek, hem de kendi mağduriyetini aktararak belki de karşı taraftan da oy alabilecektir. Rahat olması, bu durumu sevinçle karşılaması gerekirken aniden panik haline düştüler.  Bir taraftan CHP sözcülerinin, öbür taraftan hemen İmamın oğlu yaptığı açıklamalarla ortamı germeye, taşkınlık oluşturacak açıklamalar yapmaya gayret gösterdiler.

23 Haziran’da İstanbul’da yeniden seçim yapılacak. Sadece İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı için seçmenin tamamı oy kullanacak. Adaylar normal şartlar devam ettiği sürece değişmeyecek. Şimdi İstanbul seçmenine çok büyük görev düşüyor. Hangi adaya oy verirse versin oyunun takipçisi olması gerekiyor. Mutlaka bu seçimde güvenlik önlemleri çok daha ileri seviyede olacak. Sandık kurulları, her sandık bölgesinin hem seçmenleri, hem de güvenlik görevlileri tarafından dikkatlice takip edilecek, denetlenecektir. Seçim başladığından bitene kadar, oylar tek tek sayılırken, kayıt altına alınırken ve sonuç tutanakları imzalanıp hem partilerin merkezlerine, hem de İlçe seçim kurullarına teslim edilene kadar kontroller devam edecektir. Hatta sonuç tutanakları kayıtlara geçirilirken dahi aşırı dikkat edilecektir.

23 Haziran İstanbul seçimleri, Türkiye seçimleri için en tarihi seçimlerden biri olacaktır. Belki de dünyada şimdiye kadar yapılmış en hatasız seçim olacaktır. Şahsen bu şartlar altında bu seçimin böyle olacağı kanaatindeyim. Şimdi bu şartlarda yapılacak bir seçim sonucu isterse bir oy farkla bir aday kazansa dahi kazanan için bu sonuç tam anlamıyla hak edilmiş bir sonuç olacaktır.

Şimdiden 23 Haziran seçimleri hayırlı olsun. Biz seçim yapmayı seven bir milletiz. Seçimlerle bu noktaya geldik. 1950 den bu yana çok şeyi değiştirdik. Değiştirmeye devam ediyoruz. CHP ilk hırsızlığını 1946 seçimlerinde yaptı. O günden beri şaibesi devam ediyor. Seçimden sonra birçok CHP’liye sordum. Her seçimde ”Hırsız Ak Parti” diye bağırıyordunuz. Neden bu seçimde bağırmadınız? dedim.  Sonra ilave ettim,  dedim ki;  “Demek ki hırsız olan Ak parti değil CHP’ymiş. Kendi hırsızlıklarını haykırıyorlarmış. Bu seçimde dozajı kaçırınca açığa düştüler, yakalandılar. Onun için sesleri çıkmıyor” dedim. Sonunda bu durumu YSK da tescil etmiş oldu. Hala nasıl insan içine çıkabiliyorlar şaşıyorum. Ve çok pişkinler.

Selam olsun 23 Haziran seçimlerine.

Selam olsun kamu vicdanını rahatlatan hâkimlere.

Ramazan ayınızı tebrik ederim. Hayırlar getirmesini dilerim.

Selam, sevgi ve dua ile…
YORUM EKLE

banner19

banner8