İşin içinde iş varmış!

İstanbul Yolu’ndaki Hitit Plaza inşaatının sahibi Yakup Altınöz’ün bir süredir BTSO ve Başkanı İbrahim Burkay’ın hedef alıyor.

Oldukça merak uyandıran bu konunun altında ne olduğu bir süredir ağızdan ağıza dolanıyordu. Yakup Altınöz aba altından sopa göstererek BTSO’ya mesaj iletirken, işin altında başka bir iş olduğu ortaya çıktı.

BUTTİM yönetiminin yaptığı açıklama bir anda yaşananların altındaki gerçeği de ortaya çıkardı. BUTTİM’den yapılan açıklamadan anlaşılıyor ki BUTTİM Polis Merkezi’nin arkasındaki araziyi imara aykırı şekilde kullanıyor. Hitit Plaza’nın arka bölümünde olan ve imar planlarında yol görünen araziye trafo yaptırıyor Yakup Bey.

Aynı bölümde yer alan araziyi de otopark ve kendi için kullanmak isteyen Yakup Bey, mülkün sahibi Osmangazi Belediyesi ile bu işi halletmeye çalışıyor. Bu arada destek olması için BTSO Başkanı İbrahim Burkay’dan randevu talep ediyor ama bu konuyla ilgili randevu alamıyor.

BUTTİM Yönetimi ise 2 binin üstünde esnafın olduğu ticaret merkezinde yetersiz kalan caminin yerine bu alana yeni cami yapmak istiyor ve girişimde bulunuyor. Gerçekten de buradaki cami küçük ve diğer mescitler de bodrum katta ve kullanışsız durumda. Yani isabetli bir proje hazırlıyor BUTTİM.

İşte savaşta tam bu noktada başlıyor. BUTTİM Yönetimi aylar öncesinde Osmangazi Belediyesi’ne başvurarak, buradaki imar dışı kullanımın sonlandırılmasını talep ediyor.

Osmangazi Belediyesi seçim öncesinde buna yanaşmıyor ve seçimden sonrasına işaret ediyor. Ancak seçimler geçmesine rağmen Altınöz’ün işgali bir türlü kaldırılmıyor.

Yakup Bey alanı kullanabilmek için kurduğu İstanbul Caddesi Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (İSSİAD) buranın bir bölümünün tahsis edilmesini istiyor.

Hatta kalan bölümün de millet bahçesi olması yönünde teklifte bulunarak işin ambalajını Yani dernek adına orayı alıp otoparkı olmayan Hitit Plaza’ya otopark yapmak istiyor. Karşısına BUTTİM engeli çıkınca da hedefe BTSO ve İbrahim Burkay’ı alıyor.

Şimdi arazinin imara aykırı olarak kullanılmasıyla ilgili BUTTİM’in şikâyetine ve talebine rağmen Osmangazi Belediyesi aylardır neden işlem yapmıyor?

Kamunun arazisinin üzerine özel bir teşebbüs izin almadan nasıl trafo kurabiliyor?

Bölgede cami ihtiyacı varken ve BUTTİM bunu üstlenmek isterken neden buna izin verilmiyor?

Yakup bey, Osmangazi Belediyesi’ne de mi aba altından sopa gösteriyor?

Devam edeceğiz… 

Osmangazi Meclisi’nde kavga…

Önceki gün Osmangazi Belediye Meclisi Toplantısı Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez Başkanlığı’nda yapıldı.

Mecliste alınan kararlardan çok bir internet sitesi sahibinin Başkan Yardımcısı Gülşah Cebelli Öncel’le olan kapışması gündeme damgasını vurdu.

Hikâye seçim öncesi başlıyor. Başkan Yardımcısı Gülşah Öncel’e bağlı Osmangazi Belediyesi Basın Müdürlüğü birçok yayın kuruluşu ve internet sitesi ile yıllık reklam sözleşmesi yapıyor.

İnternet siteleri ile bennar sözleşmeleri yapılıyor. Seçimler geçiyor Osmangazi Belediyesi’nin kasası da tam takır duruma geliyor.

Öyle ki yatırımlara bile tek kuruş paraları kalmıyor. Vizyon proje diye yıllardır tanıttıkları kent meydanı için bile 48 milyon lira borçlanma yetkisi alıyor örneğin meclisten.

Gülşah hanım yayın organları ve internet siteleri ile görüşerek sözleşmeleri tek taraflı feshediyor. Ancak Bursalılar Haber adındaki sitenin sahibi Hürol Işın bunu kabul etmiyor.

İşte bu Hürol Işın Osmangazi Belediye Meclisi’ne geliyor ve Gülşah Öncel’e yöneliyor. “Ben sözleşmeyi fesih etmem. Ona göre yatırım yaptım” diyerek çıkışıyor.

Salon bir anda buz kesiyor. Oldukça öfkeli bir şekilde Öncel’e yüksek sesle tepki gösteriyor. Öncel. Kendisini muhatap almayacağını söylüyor.

İnternet sitesi sahibi ise “İşi yapan sen olduğuna göre muhatap almak zorundasın. Benim sözleşmemi iptal edemezsin” diyerek tepkisini sürdürüyor.

Hatta CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin olduğu bölgeye giderek yüksek sesle itiraz etmeye devam ediyor.

Araya Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın özel kalemi ve Panorama Müze’nin müdürü Orhan Mollasalih girerek ortamı sakinleştirmeye çalışıyor ancak çok da başarılı olamıyor.

İnternet sitesi sahibi daha sonra Hasan Hüseyin Erdönmez’e giderek itirazlarını ona anlatıyor. Meclis toplantısı bu atraksiyonla başlıyor anlayacağınız. 

 

 

 

 

 

 
YORUM EKLE

banner19

banner8