İstikrarsız kadroyla şampiyon olunmaz!

Bursaspor, Ümraniyespor karşısında aldığı 1-1 beraberlikle bana göre şampiyonluk hayalini bir başka bahara bıraktı. Hatta ikincilik şansı bile zora girdi. İlerleyen haftalarda neler olur bilinmez ama Bursaspor oynadığı oyunla tat vermiyor. İbrahim Üzülmez’in gelişiyle camiada bir iştah oluşmuştu. Kazanmak için mücadele eden bir takım görüyorduk sahada ama maalesef 3 haftadır Bursaspor’da o iştah kalmadı. Bunun nedeni nedir bilmiyoruz ama biran önce sorun çözülmez ise Süper Lig hayal olacak gibi. Çünkü bu oyunla play-offa kalsanız bile ilk maçtan elenirsiniz.

İşin ilginç tarafı rakiplerin de Bursaspor’u yenmeyi niyeti yok. Ümraniyespor maçının ilk yarısında Yeşil-Beyazlılar biraz daha becerikli olsa maç ilk yarıda 3-0’a gelecekti. Tamam hakem hatalarını eleştiriyoruz ama biraz da kendimize bakmalıyız. Altı pasın içinde girilen onca pozisyon var ama son vuruşu yapabilecek bir tane oyuncu çıkmıyor. Hadi gol atamıyorsun en azında kaleni iyi savun. Ümraniyespor’un ilk yarıda kaleye gitmeye niyeti yokken, ikinci yarıda Bursaspor’un geri çekilmesiyle cesaret bulmasına ne demeli? Peki 1-0 iken defansın bu kadar büyük boşluk vermesi hangi akla mantığa sığıyor anlamıyorum.

Ama defansta yapılan hataların büyük bir kısmı uyumsuzluktan kaynaklanıyor. Lig başından beri ideal 4’lüyü bir türlü bulamadık. Yalçın Koşukavak dönemini her ne kadar eleştirsek de o dönemde takımın kimyasıyla bu kadar çok oynanmıyordu. İbrahim Üzülmez her hafta başka bir defans hattıyla sahaya çıkıyor. Oyuncular tam uyum sağlayacakken sürekli geri 4’lü değişiyor. Bir de sakatlık ve kart sorunu olunca sahada bir birini tam anlamıyla tanımayan bir oyuncu grubu oluşuyor. Belki antrenmanlara bu oyuncular yan yana oynuyorlar ama maç atmosferi bambaşka bir durum. Şimdiye kadar hiçbir Lig’de kadro uyumunu ve istikrarını yakalamayan bir takımın şampiyon olduğunu görmedim. Sezonun bitmesine 9 hafta kalmış Bursaspor hala her hafta bambaşka bir 11 ile sahada. Biran önce Üzülmez’in kiminle oynayacağına karar vermesi gerek. Böyle giderse Bursaspor daha çok puan kaybeder.

YORUM EKLE

banner19

banner8