İyi ki varsın Ataberk!

Bursaspor’un genç kalecisi Ataberk Dadakdeniz, yaşından büyük bir işin altına imza attı. Çaykur Rizespor’dan teklif alan genç eldiven, yetiştiği kulüp olan Bursaspor’u zor günde bırakmak istemedi. Çaykur Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal, Ataberk’i arayarak, bir transfer teklifi yaptı. 20 yaşındaki kaleciye 450 bin TL ücretle 5 yıllık mukavele teklif eden Bal, aldığı cevapla şoka uğradı. Futbol dünyasında eşine az rastlanır bir aidiyet duygusu gösterdi genç kaleci. Yetiştiği Bursaspor camiasını arkadan vurmak istemedi. Aslında teklifi kabul etse profesyonellik anlamında hiçbir yanlış tarafı yoktu. Ama duygusal olarak çok büyük bir yanlış olabilirdi. Bonservissiz takımdan ayrılmayı yakıştıramadı kendine Ataberk. İyi ki de öyle yaptı. Bursaspor’un böyle oyunculara ihtiyacı var çünkü.

Kulüpte top koştururken, sırf taraftara gaz vermek adına duygusal konuşmalar yapan çok oyuncuya rastladık. Ama iş icraata gelince çoğu söylediklerini yalayıp yuttu. Para her zaman ağır bastı bazı oyuncular için. Bu kulüpte yetişmemesine rağmen alacaklarını bırakıp giden Aytaç Kara kadar bile olmadı bazı isimler. Ki bu isimler sözde ‘Bursaspor forması için can veririz’ diyorlardı. Ama kulüp çıkmaza girince hemen kaçacak delik aradılar.

Bu yüzden Canberk’in yaptığı bu davranış çok önemli. Profesyonel hayatta herkes en fazla parayı kazanacağı kulübe gitmek ister. Bunu yapmak futbolcunun en doğal hakkıdır. Ama her şeyin bir yolu vardır hayatta… Ekmek yediğiniz kulüp zor duruma düştüyse bir de siz tekme vuramazsınız. Çünkü sizi siz yapan içinde var olduğunuz camiadır. Ayrılıklar onurlu olmalıdır. Geriye baktığınızda sizi seven insanların sizden nefret etmesini istemiyorsanız, gidişiniz de gelişiniz kadar güzel olmalı.

NE OLACAK BU TAHTANIN HALİ

Birkaç hafta önce yazdığım yazıda transfer tahtasının açılmayacağını söylemiştim. Görünen o ki söylediğim de pek de haksız değilim. Önceki gün Mesut Mestan güdeme dair açıklamalar yaptı. Konu tabi transfer tahtasına geldi. Başkan üstü kapalı konuştu. Konuşmayı değil icraat yapmayı sevdiğini söyledi. Ama daha bir icraatta göremedik. Bahane olarak da geliş süresini öne sürdü. Geleli 45 gün olmuş, bu kadar kısa zamanda bazı işlerin yapılması zormuş. Haklı olabilir belki ama bu süre Mesut Mestan Başkan seçilmeden önce zaten belliydi. Kongreye girmeden önce gördüğüm kadarıyla Başkan konuşmayı seviyordu. Havada vaatler uçuşuyordu. Ama dediği gibi icraat göremedik. Ama kendisine hak veriyorum biz de konuşan değil icraat yapan başkan seviyoruz.

 
YORUM EKLE

banner19

banner8