Kampanya elde patladı

Bursaspor’u maddi krizden kurtarmak adına başlatılan Yeniden Büyük Bursaspor kampanyası beklenen ilgiyi görmedi. Bursa Sanayi Ticaret Odası önceliğinde başlayan Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Valiliği’nin desteği ile ortaya çıkan kampanya tüm çabalara rağmen sınıfta kaldı. Başlangıçta 21,6 milyon lira toplanması düşünülen kampanyada şu ana kadar ortalama 5 milyon lira toplandı. BTSO ve Büyükşehir Belediyesi’nin elinden geleni yaptığı kampanyaya ilçe belediyeleri ve meslek kuruşları gerekli desteği vermedi.  Kampanyanın üzerinden yaklaşık olarak 2 ay geçerken, hedeflenen rakamdan son derece uzak bir miktar kulübün kasasına girdi. Ayrıca loca konusunda da yalnızca Kestel Belediyesi’nden para alındığı, Nilüfer ve Büyükşehir’in ise borç ödeme noktasında kulübe destek olduğu öğrenildi.

Beklenen yardımların gelmemesindeki en önemli nedenlerden biri de Elazığ’da yaşanan talihsiz deprem olduğu tahmin ediliyor. Özellikle kulübe yardım etmek istemeyen kurumların Elazığ’da yaşanan depremi bahane ettiği ve yardımları bu bölgeye gönderdiklerini söylemeleri yaşanan kötü tablonun en önemli nedenlerinden biri.

Bunların yanında kulübe güvensizlik ise hat safhada. Yapılan yardımların direk kulüp kasasına girmediği konuşuluyor. Hatta gelen paraların BTSO öncülüğünde direk oyuncuların alacaklarına karşılık hesaplarına yatırıldığı ifade ediliyor. Bir de üzerine son haftalarda alınan başarısız sonuçlar ortaya çıkan kampanyaya sekte vurdu.

Peki bundan sonra ne olacak? Maalesef tablo hiç iç açıcı değil. Özellikle Bursaspor Süper Lig’e çıkamazsa gelecek sezon birçok felaket senaryosu Yeşil-Beyazlı camiayı bekliyor. Birçok sorun şimdilik halı altına süpürülmüş durumda. Ancak ilerleyen haftalarda oyuncuların paralarını alamam riski var. Hatta şimdiden kulüp içinde bu tip sorunların oluştuğu Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in de durumdan şikayetçi olduğu konuşuluyor.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Bursaspor’da gözler Mali Genel Kurula çevrilirken geçtiğimiz günlerde yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan toplantı 15 Mart’ta yapılacak. Kulüp Başkanı Mesut Mestan’ın burada genel tabloyla ilgili konuşma yapması beklenirken, kampanya ile ilgili de bilgi vereceği düşünülüyor. 

Maddi genel kuruldan sonra ise nasıl bir yol izleneceği ise merak konusu. Özellikle futbolcuları motive etmek adına ilerleyen haftalarda ödeme sıkıntısı yaşamak istemeyen Başkan Mestan’ın kaynak bulma çalışmaları her ne kadar devam etse de durum pek iç açıcı değil. 

YORUM EKLE

banner19

banner8