Karar Milletin!

Sonunda 23 Haziranı da geride bırakarak önümüzdeki 4.5 senelik seçimsiz döneme girmiş bulunduk. Ekrem İmamoğlu, 806 bin oy farkıyla seçimin galibi oldu. Kendisini tebrik ederim.

İstanbullu kendisini yönetmek için böyle bir seçim yaptı. Tabi ki 'karar milletin'. Bayrak yarışında kazanmakta var kaybetmekte. Türkiye cumhuriyeti olarak bundan sonraki süreçte ülkemiz için daha önemli konulara eğilmekte fayda var.

Bizi bekleyen Doğu Akdeniz, Suriye, S400 - F35 gibi durumların yanında bir çok konu bulunuyor. Dolayısıyla yönümüzü, yüzümüzü ve dikkatimizi bir an önce toplumsal olarak buralara çevirmek zorundayız.

AK Partinin icraatlarla dolu seçim vaadleri görünen o ki Ekrem İmamoğlu'nun mağduriyet algısının gerisinde kaldı. Seçimlerin iptali üzerine sözde mağduriyete kurulu bir seçim çalışması yapan CHP karşısında AK Parti, seçimin neden iptal edildiğini ve planladığı hizmetleri vatandaşa aktaramadığı aşikar. Elbette Ak Parti teşkilatları uzun uzun kritik yapacaktır, yapmalıdır. Ancak, görünen o ki vatandaşlar ve toplum sürekli kutuplaşan, kutuplaştıkça keskinleşen siyasetten, önüne konan seçim sandığından bir hayli yorulmuş.

AK Parti, 25 yıllık İstanbul yönetimini neden, nasıl ve hangi hatalar ile CHP'ye verdiğini iyice araştırmalı. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanının söylemiyle "İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder" düşüncesine bakıp Türkiye de neden kaybettiğini AK Parti kendisine sormalı.

17 yıldır sayısız hizmet yapan AK Parti iktidarı bugüne kadar her zorlu süreçten başarı ile çıktı. Bu süreci nasıl yöneteceği ve kaybettiği yenileme seçiminden nasıl başarıya evrilen bir süreç geçireceğini bulabileceğine inanıyorum.

Son olarak, Ekrem İmamoğlu'nun tek vaadi olan 'kucaklaşma'yı İstanbul için, İstanbullular için ve elbette ülkemiz için yerine getirmesini diliyorum. Uyum içinde İstanbul'a hizmet etmesini bekliyorum.

Siyasetteki kutuplaşma dilinin uzak olduğu, seçimin sosyal medya da değil saha da kazanıldığının farkına varıldığı, güçlünün haklı değil haklının güçlü olduğu, ülkenin 2023 hedeflerine ulaşma yolundan sapmayacağı günler diliyorum.

Son bir not: Seçim bizim seçimimiz, ülke bizim ülkemiz. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti topraklarında olan, ülkemizle bir şekilde bağı olanlar hariç hiç bir yabancı kurum, kuruluş vb. yerlerin söylemlerini kendimize kılavuz yapmamalıyız. Buradan Sayın Erdoğan'ı zayıflatmaya çalışmak size hiç bir şey kazandırmayacaktır.

Hele şu toz bulutu bi dağılsın da göreceğiz bakalım.

Sağlıcakla…
YORUM EKLE

banner19

banner8