Kazanma alışkanlığı kaybedilmemeli

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendiren Bursaspor, Fenerbahçe ile karşılaştığı hazırlık maçını 2-1 kazandı. Ligde çıktığı son 2 maçtan galibiyetle ayrılan Yeşil-Beyazlılar kazanma geleneğini sürdürdü. Şimdi… Pazar günü kritik bir maç bekliyor Bursaspor’u. Ligin dördüncü maçında Osmanlıspor’u ağırlayacak Yeşil-Beyazlılar. Eğer Bursaspor bu maçtan da galibiyet ile ayrılırsa, o zaman benim gözümde sınavı geçmiş olacak.

Çünkü o zaman göreceğiz şu ana kadar alınan skorların gerçekliğini. Takım havaya girmiş mi girmemiş mi? Hep beraber yaşayacağız Pazar günü. Genelde üst üste galibiyet alan takımlar, bulutların üstüne çıkar, sonra sürpriz bir yenilgiyle yere çakılır. Buna izin vermemesi lazım Yalçın Hoca’nın. Teknik-taktikten çok psikolojik olarak hazırlaması gerekiyor oyuncuları maça… Eğer Yeşil-Beyazlılar, bu eşiği de geçerse, işte o zaman tam bir takım olur! Elde edilen bir kazanma alışkanlığı var. Her takımın isteyip elde edemediği bir duygu. Hatırlayın… Bursaspor sırf bu nedenden dolayı küme düşmüştü. Geçen sezon Süper Lig’de çok iyi maçlar çıkarmasına rağmen kazanma alışkanlığını yakalayamamıştı Yeşil-Beyazlılar. Üst üste 3 maç kazandığımızı hatırlamıyorum.

Şimdi… iyi bir fırsat var önünde Bursaspor’un. Osmanlı maçını kendi sahasında oynayacak olması, ekstra bir motivasyon kaynağı. Bir de tribünler maça ilgi gösterirse, kazanmamak için hiçbir neden kalmaz.TRANSFERLERİN NE KADAR ZAMANA İHTİYACI VAR?

Fenerbahçe maçında gözler doğal olarak yeni transferlerdeydi. Ama 13 oyuncu alınmasına rağmen sadece 5 yeni oyuncuyla başladı Yalçın Hoca, maçın ilerleyen dakikalarında da 3 yeni transferi oyuna sürdü.  Bazı transferler maç eksikliğinden dolayı kadroya bile alınmamış. Baktığımız zaman ortada anormal bir durum yok ama ligin dördüncü haftasına giriyoruz. Bu oyuncuların ne kadar zamana ihtiyacı var? Kaç hafta daha saha kenarında ya da saha dışında bekleyecekler? Eğer uzun sürecekse neden transfer edildiler? Bu soruların cevabı teknik heyet ve yönetimde. Ama… Yalçın Hoca da bizim gibi sadece ‘zamana ihtiyaçları var’ demekle yetindi. Benim buradan anladığın en az 4-5 hafta Selçuk Şahin, Özer Hurmacı ve Yevhen Seleznov’dan Bursaspor’a fayda yok.

İnşallah… eksikliklerini hissetmeyiz ve kazanma alışkanlığı elde etmiş olan Bursaspor, rakiplerini içerde dışarda bir bir devirerek, ait olduğu Süper Lig’e çıkar.
YORUM EKLE

banner19

banner8