Krizi fırsata çevirin 

Koronavirüs salgınından dolayı, birçok kişi kendini ve çevresini korumak adına eve kapandı. İş yerlerinin büyük bir kısmı ya çalışma düzenine ara verdi ya da evden çalışma sistemine geçti. Baktığımız da hepimizi zorlayan bir süreç. Bütün günü evde geçirmek çoğumuza sıkıcı geliyor. Ancak bu kriz anını fırsata çevirmek sizin elinizde.
Günlük hayatta çoğu insan spor yapmak istediğini ancak yoğun çalışma temposundan dolayı buna fırsat bulamadığını söylüyor. Ama koronavirüs nedeniyle eve çekilen çoğu insan için büyük zaman boşlukları doğdu. Evet… belki spor salonlarını gidemiyorsunuz ama evde de spor yamak o kadar zor değil. Özellikle belli başlı egzersizlerle hayatınıza hareket katabilirsiniz. İnternettin hayatımızda oluşu bize bazı kolaylıklar sağlıyor bu konuda.
Spor yapamaya nereden başlayacağını bilmeyen insanlar için birçok makale, haber ve video var internette. Özellikle videolu anlatımlarla evde nasıl spor yapabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun yanında telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalar da var. Belki spor salonlarında anlatılmadığı kadar hareketlerin nasıl doğru yapılacağı anlatılıyor bu uygulamalarda.
Hiç bir şey bilmiyorsanız bile iyi-kötü herkesin beden eğitimi dersi aldığını biliyoruz. Burada öğretilen açma-germe hareketleriyle ufak ufak bile olsa spor yapabilir en azından gün içinde daha dinç kalmanızı sağlayabilirsiniz. 


Spor yapmak sadece sizi fiziki olarak rahatlatmayacaktır ayrıca. Psikolojiniz içinde büyük bir destek olacak ve biyolojik sağlığınızı korumanıza da yardımcı olacaktır. Özelikle yemek yiyip hareketsiz kaldığımız şu günlerde metabolizmamızı hızlandırmak için spor yapmamız şart. Yoksa sıkıntıdan yediğiniz yemekler size kilo olarak dönecektir. Bu kilolarında ilerleyen günlerde siz de başka rahatsızlıklar meydana getirme oranı da yüksek. Bu yüzden herkesin bünyesine göre spor yapması bazı olumsuz durumların önüne geçebilir.
Uzmanların da bu konuda sıkça uyarılar yaptığını biliyoruz. Evde kalmak bizi dış hayattan uzaklaştırsa da kendi hayatımızdan uzaklaştırmamalı. Dışarda yapabildiğimiz birçok etkinliği evimizde de rahatça yapabiliriz. Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde kendinize iyilik yapmaya devam edin. Evde kalalım, spor yapalım…  

YORUM EKLE

banner19

banner8