Bahadıroğlu: ' Selçuklu'nun, Osmanlı'nın devamıyız'

İNEGÖL İLÇESİNDE KONFERANS VEREN TARİHÇİ YAVUZ BAHADIROĞLU, SELÇUKLU, OSMANLI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN AYNI MİLLETİN DEVLETLERİ OLDUĞUNU İFADE EDEREK, “ONLAR YIKILDI DA BİZ KURULDUK DEMEK YANLIŞ; BİZ ONLARIN DEVAMIYIZ. YOKSA BİR İNKARIN İÇİNE GİRERİZ Kİ FATİH’İN DEĞİL, BÜTÜN İYİ ADAMLARIN BEDDUASI ÜZERİMİZDE OLUR” DEDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Bahadıroğlu: ' Selçuklu'nun, Osmanlı'nın devamıyız'
Bursa'nın İnegöl ilçesinde konferans veren tarihçi Yavuz Bahadıroğlu, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin aynı milletin devletleri olduğunu ifade ederek, “Onlar yıkıldı da biz kurulduk demek yanlış; biz onların devamıyız. Yoksa bir inkarın içine gireriz ki Fatih’in değil, bütün iyi adamların bedduası üzerimizde olur” dedi. 

 

 

 

 

 
İnegöl Belediyesi tarafından Mobilya Müzesi’nde tertiplenen “İstanbul’un fethi” konulu konferansta konuşan tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, “İstanbul’un fethi bir devlet hedefidir. Hatta Osmanlı ve Selçuklu, ondan sonra da Cumhuriyet, bunlar aynı milletin devletleridir. Yabancılaştırmayın kendinizi. Ninelerinizin, dedelerinizin devletlerinden birinin adı Selçuklu, diğerinin adı Osmanlı idi. Onlar yıkıldı da biz kurulduk değil, biz onların devamıyız. Böyle baktığınız zaman taşlar yerine oturur. Yoksa bir inkârın içine gireriz ki Fatih’in değil, bütün iyi adamların bedduası üzerimizde olur” diye konuştu.
Vatandaşların ilgiyle takip ettiği konferans sonunda Belediye Başkanı Alinur Aktaş da bir konuşma yaptı. Bir tek mesaj vermek istediğini ifade eden Alinur Aktaş, “Geçmişimizi, tarihimizi çok daha fazla incelememiz gerekiyor. Geleceğe daha iyi yön vermemiz için bunu yapmalıyız. Gücümüz ecdadımız” dedi.
Bahadıroğlu, konferansın ardından kitaplarını imzaladı.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24