Buchan'ın '39 Basamak'ı Bursa'da sahnelendi

 İskoç Yazar John Buchan’ın kaleme aldığı, usta yönetmen Alfred Hitchcock’un 1935’te beyaz perdeye taşıdığı ’39 Basamak’ adlı ti

Buchan'ın '39 Basamak'ı Bursa'da sahnelendi
 İskoç Yazar John Buchan’ın kaleme aldığı, usta yönetmen Alfred Hitchcock’un 1935’te beyaz perdeye taşıdığı ’39 Basamak’ adlı tiyatro oyunu Bursalılar için sahnelendi.

Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’tan oluşan kadroyla ’39 Basamak’ adlı tiyatro oyunu Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda Bursalılar için sahnelendi. Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğini üstlendiği oyunda, Londra’da geçen hikayeyi dört oyuncu da harika performanslarıyla sahneye taşıdı. Bursalıların beğeniyle izlediği oyunda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını gidermek için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. O gece hiç unutulmayacak bir gece olacaktır. Hannay, o akşam tiyatroda Annabella (Demet Evgar) ile tanışır. Bir anda Londra’dan İskoçya’ya uzanan bir macera başlar. Bu macera; komik, heyecanlı ve biraz da risklidir. Bu serüvenin iki soytarısı rolünü de Okan Yalabık ve Bülent Şakrak üstlenir.
Alfred Hitchcock’un 1935’te sinemaya uyarladığı ’39 Basamak’ oyununu Mehmet Ergen Türkçe’ye çevirdi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24