Litvanya'nın Renkli Dünyası fotoğraf sergisi açıldı

Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Brüzga, "Litvanya'nın ve Eskişehir'in iş, akademi ve bilim dünyasından insanlar bir araya gelerek projeler üz

Litvanya'nın Renkli Dünyası fotoğraf sergisi açıldı
Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Brüzga, "Litvanya'nın ve Eskişehir'in iş, akademi ve bilim dünyasından insanlar bir araya gelerek projeler üzerinde çalışacak." dedi.

Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga, Eskişehir'de iş potansiyelinin fırsatları beraberinde getirdiğini belirterek, "Litvanya'nın ve Eskişehir'in iş, akademi ve bilim dünyasından insanlar bir araya gelerek projeler üzerinde çalışacak." dedi. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki "Litvanya'nın Renkli Dünyası" adlı fotoğraf sergisinin açılışı için Eskişehir'e gelen Brüzga, AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Litvanya'nın Türkiye Fahri Konsolosu Zafer Türker ile merkezi gezdi. Brüzga, Prof. Dr. Gündoğan ve Türker, daha sonra fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi.


Açılışın ardından açıklama yapan Brüzga, şöyle konuştu:


"Eskişehir'in ciddi iş dünyası ve iş potansiyeli fırsatları da beraberinde getiriyor. Litvanya'nın ve Eskişehir'in iş, akademi ve bilim dünyasından insanlar bir araya gelerek projeler üzerinde çalışacak. Avrupa Birliği'nin Horizon 2020 Programı kapsamında 'fırsatları nasıl değerlendirebiliriz'i görüşeceğiz. Litvanya'dan bir delegasyonla beraber geldim. TÜBİTAK'ın muadili sayılabilecek Litvanya'nın bilim kurumundan araştırmacılar var. Litvanya'dan girişimciler geldi." Rektör Gündoğan da üniversiteleri ile Litvanya'daki 17 üniversite arasında çeşitli protokoller olduğunu anlattı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19