O bir komutandı. Alanındaki en yüksek ünvana ulaştı. Belgesel ve kitaplara konu oldu. Dünya onu doğduğunda verilen adıyla değil başka bir adla tanıdı. Bu kişinin doğduğunda verilen adı nedir?

O bir komutandı. Alanındaki en yüksek ünvana ulaştı. Belgesel ve kitaplara konu oldu. Dünya onu doğduğunda verilen adıyla değil başka bir adla tanıdı. Bu kişinin doğduğunda verilen adını tam ve eksiksiz bir şekilde yazman gerekiyor.

O bir komutandı. Alanındaki en yüksek ünvana ulaştı. Belgesel ve kitaplara konu oldu. Dünya onu doğduğunda verilen adıyla değil başka bir adla tanıdı. Bu kişinin doğduğunda verilen adı nedir?

1- O bir komutandı.

2- Alanındaki en yüksek ünvana ulaştı.

3- Belgesel ve kitaplara konu oldu.

4- Dünya onu doğduğunda verilen adıyla değil başka bir adla tanıdı. Bu kişinin doğduğunda verilen adını bulunuz.

Cevap
Yarışma sonuçlandığında yayınlanacaktır

Önemli Hatırlatma
Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında
Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necip Çil
Necip Çil - 1 yıl Önce

Abbasi halifesinden ünvan alan gazneli Sultan Mahmut ve Tuğrul beyde yazdım yanlış diyor bu yavşaklar kendide bilmiyor sorunun cevabını

Murat yılmaz
Murat yılmaz - 1 yıl Önce

Mustafa Kemal Atatürk

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24