Küreselleşme sonrası, Tek Dünya Devleti kurma operasyonları mı?

Ünlü Fransız düşünür, eski sosyalist, Sosyolog, Felsefeci Roger Garaudy’nin “Geleceğimizde İslam Var” isimli Cemal Aydın tarafından Türkçeye çevrilen kitabını her Türk okuyucusuna öneriyorum. Mutlaka okumanız gereken bir kitap.

Roger Garaudy; 1913 yılında Marsilya’da doğmuş, 13 Haziran 2012 tarihinde 99 yaşında Paris’te vefat etmiştir.

Ünlü, Fransız düşünür ve yazar; 1982 yılında 69 yaşında iken Müslüman olmuştur. Dünyaca ünlü bu sosyalist sosyolog Müslüman olduktan sonra, batıdaki akademik çevreler tarafından adeta yok sayılmış, kendisine düşmanca bir tavır takınılmıştır.

Fransa’da yetişmiş bu gerçek bilim adamına, bu vesile ile de Allah’tan Rahmet ve Merhamet diliyorum.

Roger Garaudy, bu kitabını Müslüman olmadan yaklaşık bir yıl önce yazmış. İslam’ı araştırırken ulaştığı gerçekler ve yaptığı tespitler; birçok zihni aydınlatacak sosyolojik bilimsel verilerle dolu.

İslam’ın insan ve toplum hayatındaki yerini anlatırken, Müslümanların nasıl İslam’dan uzaklaştığını, bu sebeple yaşanan toplumsal bunalım ve mağlubiyetleri çok güzel tahlil ettiği bir kitap olmuş. Sadece Müslüman toplulukların değil, diğer dinlere mensup toplulukların da bunalımdan çıkış umudu olan İslamiyet’in insanlık tarafından yeteri kadar algılanmadığı, Hristiyan dünyanın da bu fırsatı kaçırdığını, tarihi bilimsel gerçeklerle okuyucusunun kafasına adeta nakşetmektedir.

Garaudy, Dünya’da; gerekli gereksiz, yararlı yararsız ve hatta zararlı her bir şeyi imal eden ve insanlara, bunların reklamlarla vazgeçilmez ihtiyaçlarmış gibi sunan, körü körüne üretip körü körüne tüketen ve tükettiren Kapitalist Batı’yı bu korkunç sapmadan yine İslam kurtaracaktır.

Yaptığı çalışmalar ve yazılar ile Batı’yı düştüğü yanlışlar ve bunalımlardan kurtulmanın çaresinin de düşmanlık yaparak yok etme çabasında oldukları İslam’ın kurtaracağını söylemektedir. Onun söylediklerini bugün bir kısım batılılar anlamaya başlıyor gibiler.

Geriye dönüp baktığımızda son yüzyıl insanlık hayatına çok şeyler sığdırdı. Geriye bakıp, dönüp bir de geleceğe baktığımızda pek iç açıcı şeyler gördüğümüz söylenemez.

Dünya üzerine yayılmış Adaletsizlikler, Zulümler, Yoksulluk, Açlık zaten karamsar bir dünyada yaşadığımız bir gerçek.

Bazı stratejisiler bu virüsün yayılması ve mücadelenin sonunda; Dünya’da Ulus Devlet fikrinin ağırlık kazanacağını, Dünyada Ulusçuluk, ırkçılık, yabancı düşmanlığı düşüncesinin yaygınlık ve ağırlık kazanacağını söyleseler de, durum acaba öyle mi? Zaten Batı’da ırkçılık ve yabancı düşmanlığı had safhada değil mi?

Yoksa küreselleşmenin bir tık ötesi dünya devleti mi? Bu fikri ileri sürenler de az değil. Eğer bir Dünya Devleti projesi varsa, bu bir Siyonist proje olabilir. Ya faşizm, ya tek Dünya Devleti seçenekleri mi? Kırk katır mı, kırk satır mı? Üçüncü bir yol yok mu?

Bir virüsün Dünya’da yarattığı etkiye bakın; herkes acizlik içinde Avrupa Birliği, Milletlerarası Örgütler, hepsi sanki çaresiz şaşkın ördekler gibi kıç üstü yüzüyorlar.

AB üyelerinin bazıları artık birliğin ömrünün uzun olmadığını sesli olarak dillendirmeye başladılar bile. Türkiye girmeden AB dağılma sürecine girebilir mi, girebilir.

Dünya’yı yönetme ve sömürme sevdasında olanlar açısından iki hal de kabul edilebilir, yönetilebilir düzen olacağı bir gerçektir.

Ya da “Dünya beşten büyüktür.” diyen Erdoğan’ın çağrısı birçok yerde karşılık bularak üçüncü, daha adaletli sürdürülebilir bir dünya düzeni mi geleceğimizde var olacak.

İstatistiki açıdan sorunsuz gibi görünen ABD ve AB ülkeleri sağlık sistemleri, alt yapıları ve çalışan kapasiteleri bu salgında yetersiz hale gelmiştir. Bu yetersiz ve çaresizlik vahşi yüzlerini hemen ortaya dökmüş, kendileri dışındaki hiçbir şeyi, hiçbir ülkeyi, insanı önemiz yok edilebilir olarak görmeye başlamışlardır.

Garaudy’nin dediği gibi artık Dünya’nın geleceğinde İslam var.

Dünyanın Askeri ve Ekonomik süper güçleri olan devletler çuvallamış, varlıklarının her döneminde başkalarının, yoksulların kanı ile beslenen bu yaratıklar aynı alışkanlıklarının devamı dürtüsü ile hareket etmekteler.

Bir tek Türkiye; dil, din, ırk, zengin veya fakir, dost veya düşman ayrımı yapmadan, gücünün yettiği kadar her yere yardım etmeye çalışıyor. Uçaklar dolusu yardım malzemeleri askeri kargo uçakları ile dünyanın her bir yerine yardım malzemeleri yaşıyor.

Milletimize ve devletimize bu gücü ve insani duyguları bahşeden Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Rica
Salih Rica - 3 ay Önce

Ünlü Profesör Garidi tespitleri son derece yerinde ve mükemmel İslâm dini biz istesekte istemesekte Cenabı Allah nurunu tamamlayacaktır Amanna ve Sadnakta ama bu yer kürede yaşayan hangi millete nasip olacak Allah bilir Allah'ım bu ahir zamanda İmanımızı korumaya nasip etsin inşAllah Allah'a emanet olun

banner19