Kurulsun rakı sofraları…

Pazar günü Mudanya’daydım. Şöyle bir dolaştım. Hayri'nin anıtını gördüm. Yere serdiği Türk bayrağı üzerinde çocuklar tepiniyordu. Nereden bilsin çocuklar Hayri'nin Türk bayrağını yere serdiğini, onlar kırmızı bir zeminde oynadıklarına seviniyorlar.  Çocuk bunlar,  adı üstünde oynayacaklar tabi ki. Bu yere serilen Bayrak işi defalarca dillense de, nedense ses çıkaran yok. Hayri'ye oy verenler zaten isteseler de seslerini çıkarmıyorlar, ya da çıkaramıyorlar. Her hâlükârda bu durum devam ede geliyor. Böyle bir durum normalse mesele yok. Yasalara aykırı ise, Bayrak yasasına aykırı bir durum varsa Mudanya’daki Savcılar bu işi görmez mi? Biz buradan sormuş olalım.

Sonra şöyle bir sahil kenarına baktık. Yat limanına kadar gittik. AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu sahil projesinde Ak Partiye oy vermeyen Mudanyalı güle oynaya eğleniyor, sahilin tadını çıkarıyordu.  Nedense hiç Suriyeliye rastlamadım. Ne sahilde ne plajda bir tek Suriyeli göremedim.  Acaba ben mi göremedim diye yanımdaki arkadaşlara sordum, onlarda görmemiş. Bir yerde çay içtik, çaycı ya sordum “buraları Suriyeliler işgal etmişler onların yüzünden denize giremiyormuşsunuz” dedim. “Yok be abi” dedi. “Adamlar zaten çekingen ve korkarak hareket ediyorlardı. Bir de bizim CHP li başkan bayramda halka açık plajdan onları kovunca adamlar herhalde kaldıkları yerden dışarı dahi çıkamıyorlar. Biz de birkaç gündür görmüyoruz.” Dedi.

Bakın!  Durum vaziyet bu.

Şimdi buradan iyi bir ders çıkarmak gerek. Belediye bu işte çok önemli. Ne olacak Belediye falan dememek gerek. Belediye istediğini plaja sokar, istemediğini sokmaz. Belediyeyi aldın mı tamam. Mesela istese sosyal tesislere başörtülüleri de sokmaz. Siz öyle “sıkar” falan demeyin.  CHP’li belediye, adı üstünde istedi mi, yapar. Birde size derki: “Anayasa gereği bu böyle, iktidar uygulamasa da biz uyguluyoruz.” Bu konu da Anayasal bir düzenleme oldu mu? Benim bildiğim olmadı. Laiklik ilkesi olduğu gibi duruyor. Sonra Kamusal alan kılıfı da var. Laiklik tarifi öyle bir tarif ki, isteyen istediği yorumu çıkarabilir. Hani şimdi ki iktidar buradan her dine eşit mesafede olma anlamını çıkararak, başörtülüleri, sakallıları vekil, Bakan, memur, müdür falan yaptı ya,  vatandaş zannediyor ki bu işler toptan Anayasa gereği düzeldi. Hele CHP bir eline gücü geçirsin görürsünüz siz neyin düzeldiğini, neyin düzelmediğini.

CHP İstanbul adayı Kuran okuyormuş, iyi çocukmuş. “Valiye küfreden iyi çocuk?”  Soyadı İmamoğlu’ymuş, kaçıncı soyadı olduğu da belli değilmiş. İyi de bizim kesin bildiğimiz, bu adam Beylikdüzü’ne bir önceki dönem Makarios heykeli dikti. Bir de merak ediyorum Beylikdüzü’ne yaptığı hizmetleri neler? Şimdiye kadar bunlardan hiç söz eden oldu mu?

CHP zihniyeti, CHP zihniyetidir. Tarihin hiçbir döneminde değişmemiştir. Değişmeyecektir. Bir kere ilkelerine tamamı iman etmiştir. Haşa din bir yana partilerinin ilkeleri bir yana. Asla ilkelerinden vazgeçmezler. Kemalizm onlar için olmazsa olmazlarıdır. Kemalizm’e sonsuz bir imanla bağlıdırlar.

Başörtülüleri, sakallıları, camiye gidenleri, hacıları, hocaları asla sevmezler. Suriyelileri sevmezler, Arapları sevmezler, Afganlıları sevmezler. İranlıları, Iraklıları sevmezler.  Boşnaklara, Bulgar göçmenine toleranslı davranırlar. Ne de olsa onlar Avrupalı sayılır.  Avrupalıların tamamına bayılırlar, hep onları örnek gösterirler, Avrupalı olduktan sonra başörtülü rahibe, rahip başlarının tacıdır. Papa’ya saygı duyarlar. Yunanlıları kardeş bilirler.  Alevileri kendilerine zorla İman ettirmişlerdir. Dersim’i haritadan silmişler, yerine Tunceli kurmuşlar, yeni nesil Alevileri katiline âşık ettirmişlerdir. Kürtleri adamdan saymamışlar, onları kart-kurt diyerek asimile etmek istemişler, dillerini dahi konuşmasına izin vermemişlerdir.

Şimdi bu CHP’nin 17 yıldır dürülmedik defteri kalmadı. 17 yıldır girdiği her seçimi kaybetti. Başkanlık sistemine geçtikten sonra da bir daha iktidara gelebilme ümidi de kalmadı. Ondan dolayıdır ki, PKK gibi, FETÖ gibi terör örgütlerine, onların uzantılarına bel bağladı. Şimdi İstanbul seçimlerini bunların sayesinde alarak, hem İstanbul gibi bir Metropolün ekonomik gücünden yararlanarak yandaşlarına yeniden hayat hakkı verip güçlenmelerini sağlayacak, hem de Türkiye düşmanlarından aldığı destekle Milletin iktidarının sağlıklı ilerlemesinin ve gelişmesinin önüne engeller çıkartabilecek manevra kabiliyetini elde edecek.

Bakın bu CHP sizi İstanbul’da ne plaja sokar, ne de sosyal tesislerine. Sosyal tesislere içkinin her türlüsü yeniden gelir. Zaten bunu yaptığı anda sizin buralardan ayağınız kesildi demektir. Hani yapamaz falan demeyin. Ertesi gün yapar. Bir engel var mı?  Devleti protokolünde bile içki ikramı devam ediyor. Bu yasal olarak engel değil. Bakmayın siz, iktidarda Recep Tayyip Erdoğan var da o içkileri göremiyorsunuz.

Yani şunu diyorum.

Hayri’nin Suriyelileri plajdan kovması ufak iştir.

Hele onlar İstanbul’u alsınlar.

Bak neler göreceksiniz.

Hizmetin alası olacak.

Kurulsun rakı sofraları, sabahlara kadar ye, iç, eylen.

Çalsın davullar, zurnalar. Oynasın rakkaseler…

Selam, sevgi ve dua ile…
YORUM EKLE

banner19

banner8