Kuzuların sessizliği!

Play-Off’ta Adana Demirspor’a elenen ve maçın ardından adeta kıyametlerin koptuğu Bursaspor’da yönetim kanadından çıt yok. Her şeyin tepe taklak olduğu, oyuncuların veda mesajlarıyla ayrıldığı teknik direktörün istifa edip gittiği Yeşil-Beyazlı ekipte Başkan Mesut Mestan’dan henüz ses soluk çıkmadı.

Taraftarlar ise sosyal medya üzerinden her gün ateş püskürüyor. Mesut Mestan’ı istifaya davet eden taraftarlar, Twitter üzerinden Levent Kızıl’ı göreve çağırdı. Ancak Kızıl yaptığı açıklamayla kibarca bu daveti reddetti.

Bunun yanında daha önce de Bursaspor başkanlığına adaylığını koyan Hüseyin Akdemir aday olacağını açıkladı. Bir camia düşünün henüz Başkan görevinden ayrılamamış ama taraftar başka bir isme çağrı yapıyor. Biri çıkıp adaylığını açıklıyor. Bunlar yaşanırken, Mesut Mestan çıkıp en ufak bir açıklama yapmıyor.

Görevi bırakıyorum ya da görevimin başındayım demiyor. Yaşanan hezimetten dolayı çıkıp camiadan özür dilemiyor. Mestan sessizliğin kendini kurtaracağını düşünüyorsa yanılıyor. Bu saatten sonra ne yapsa yapsın dikiş tutmaz. O yüzden biran önce istifa edip, Bursaspor’a zaman kaybettirmesin. Gelecek başkana da destek versin.

Ama kendisinin böyle bir tutum sergileyeceğinden de şüpheliyim. Muhtemelen olayların yatışmasını bekliyor. Sonrasında çıkıp, görevimizin başındayız gibi bir açıklama yapabilir. Ancak Bursaspor’un artık güçlü değil çok güçlü bir yönetime ihtiyacı var.

Bir kurtarıcı gelmezse Bursaspor düştüğü kuyunun içinden çıkamaz. Geçen sezon senaryolar bu kadar kötü değilken, Mesut Mestan sadece zaman kazanmak için yaptığı hamlelerle kulübün geleceğini tehlikeye attı. Borçlar ödenmek yerine ileriye ertelendi. Şimdi hepsi dağ gibi Bursaspor’un karşısında.

Yeşil-Beyazlıların en az 100 milyon lira nakit paraya ihtiyacı var. Bunu sağlayacak yönetim gelmezse Bursaspor’un gelecek sezon hali harap olur. Bunların farkında olan Hüseyin Akdemir’in adaylığını açıklaması cesurca bir davranış. Ancak Bursaspor’un artık vaatlere değil, icraata ihtiyacı var. Eğer Hüseyin Akdemir cebinden belli miktarda para koyamayacaksa boşu boşuna aday olmasın.

Çünkü Bursaspor’a yardım edecek herkes ilk olarak kulüp başkanından fedakarlık bekler. Mesut Mestan’ın da en büyük eksilerinden biri buydu. Kendisi kulübe bağış yapamazken, başkalarının kapısını bağış için çaldı. Kimse kendi parasıyla reklama izin vermez. O yüzden Bursaspor başkanı olacak kişinin ilk fedakarlığı yapacak kişi olması gerekir. 

YORUM EKLE

banner19