Lidere selam dur!

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiği şu günlerde bizleri en çok mutlu eden olaylardan biri Milli Takımın 2020 Avrupa Şampiyonası Eleme Gruplarında gösterdiği performans oldu herhalde.

Önceki gün oynanan Fransa maçıyla grup liderliğini sürdüren Türkiye Milli Takım’ı Avrupa Şampiyonasını yüzde 99 garantiledi. Hem de son dünya şampiyonu Fransa’dan 2 maçta 4 puan alarak.  İlk maçta Fransa’yı oyun olarak da sahadan silmiştik. Önceki gün deplasmanda oynadığımız maçta belki futbol olarak iyi değildik ama sahaya yüreklerini ortaya koyan bir Milli Takım vardı.

Böyle bir Milli Takım izlemeyeli gerçekten çok uzun zaman olmuştu. Şenol Hoca gerçekten Milli Takımın üzerine ‘Güneş’ gibi doğdu. Saha ve saha dışında karakterli bir Milli Takımımız var artık.Bundan önce özellikle Fatih Terim döneminde birçok skandal yaşanmıştı hatırlarsanız. Gazeteci döven mi ararsın kendi takıma arkadaşına silah çeken mi! primler yatmadı diye maça çıkmak istemeyen oyuncular bile vardı.

Allah’tan o kötü günler geride kaldı. Şimdi sahada yüreğini ortaya koyan ve yaptıkları her davranışla bizleri onurlandıran bir Milli Takım var.

Peki ne değişti bu kısa zamanda? Bir teknik direktör bir takımı bu kadar değiştirebilir mi? Aslında sorunun cevabı hem hayır hem de evet. Bütün bunların oluşacağı bir oyuncu kadrosu vardı zaten Türkiye’nin elinde sadece yemeği iyi pişirecek bir aşçıya ihtiyaç vardı. O da Şenol Güneş ile tamamlandı.

Gerçekten iyi bir jenerasyon yakaladık. 2002 Dünya Kupası’nda 3. olan kadrodan hiçbir eksikleri yok bu çocukların. Hatta kendilerini geliştirişeler fazlaları bile var. En son 2008 Avrupa Şampiyonasında yarı final oynadık ve ondan sonra başarıya aç bir ülke var.

Eğer bir futbol mucizesi gerçekleşmez ise 2020 Avrupa Şampiyonasına gideceğiz ve ben hasret kaldığımız o başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

Ve… Fransa’yı dize getiren atılan golden sonra tüm dünyanın gözü önünde asker selamı veren koca yürekli bu futbolculara selam duruyorum.

 
YORUM EKLE

banner19

banner8