AB Türkiye ile gençleşecek

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Önder Matlı

AB Türkiye ile gençleşecek
AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Önder Matlı, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’nin üyeliği ile gençleşeceğini söyledi. 


AK Parti Bursa Milletvekili Matlı, AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Tarık Kaderli ve Yönetim Kurulu ile biraraya geldi. Merinos Gönül Dostları Sofrası’ndaki toplantıda AK Partili gençlere hitap eden Matlı, AB ile yürütülen müzakerelerde ağırlıklı olarak gençlik vurgusunun yapıldığına dikkat çekti. Matlı, “Genç nüfusu yoğun olan bir ülke olarak, haklı övünç sahibiyiz. Bu özelliğimizle Avrupa’ya ve AB’ye dinamizm sağlayacak yegâne ülke, Türkiye’dir” dedi.
Geçmişte Türkiye’de gençlerin önünü kesen koltuk sevdalısı siyasetçilerin olduğunu anımsatan Matlı, “Sosyal, siyaset ve ekonomi alanlarında genç nüfusu çok iyi anlamamız gerekiyor. Geçmiş dönemlerde en çok şikâyet ettiğimiz konu, gençlerin önünün, koltuk sevdalılara tarafından kesilmesiydi. Gençlerin isteklerini iyi analiz edemeyen ve hizmet getirmekten aciz olan bu yönetim sistemi anlayışı AK Parti tarafından yerle bir edildi” dedi.
Gençlerin aktif siyasette bulunması anlayışının AK Parti iktidarı döneminde yeniden yazıldığını belirten Matlı, “Biliyorsunuz Bursa’daki milletvekili arkadaşlarımızın yaş ortalaması çok genç. Yine partimizin gerek yerellerde gerekse de genel merkezdeki ana kademelerinde çok sayıda genç yönetici arkadaşımız var. Partimiz, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu biliyor ve onlara daha aktif hizmet etme şansınız gereğinden fazla şekilde tanıyor” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER MAŞA OLARAK KULLANILDI”
Matlı, son günlerde tansiyonun iyice düştüğü Gezi Parkı olaylarına hakkında şunları ifade etti:
“Dış güçler tarafından desteklediği birçok kez ispatlanan malum Gezi Parkı olaylarındaki görüntüler, çok şükür sona erdi denilecek kadar azaldı. Hoş olmayan bu görüntülerin yaşandığı bu süreçte, orada gördüğümüz genç kardeşlerimiz; belli bir takım kesimlerin bilerek ya da bilmeyerek maşası oldu ve istenmeyen görüntülerin oluşmasına sebep verdiler. Sizlerin, bu süre zarfındaki tutumları örnek alınacak türden. Bu tutumunuz gerek Başbakanımız gerekse de diğer ilgili kesimler tarafından defalarda takdir ile karşılandı ve ben de sizlerin bu duruşunuzu takdirle karşıladığımı belirtirim. Sizlerin o tutumu konunun farklı boyutlara gitmesini önledi. Bundan sonraki süreçte böyle hoş olmayan görüntülerin yaşanmaması adına sizlere önemli görevler düşüyor. Birçoğunuz ya üniversitede ya da lisede okur haldesiniz. Olumsuz görüntülerin verilmeye çalışılan bu dönemde sizler, doğru bilinen yolda, gerçekleri anlatmaktan asla usanmamalısınız.”
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19