Bahçeli’den yeni açıklama: Yerelde ittifak yok ama…

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Parti olarak 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz” dedi. Bahçeli grup toplantısı sonrası yeni bir açıklama yaparak “Cumhur ittifakı duruyor, yerelde ittifak yok. Her seçim bölgesinde kendi adayımızı açıklayacağız.İstanbul’da aday çıkaracağız’ dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

*Hem imandan bahsedip hem de şöhret batağına saplanmak gafilliktir. Yeraltı zengin, yerin üstü haraptır. Kaynaklar bir avuç insanın denetimi altındadır. Petrole sahip olmak, servet içinde yüzmek kimseyi daha adil, daha vicdanlı yapmamıştır.  İktidar kavgaları İslam dünyasını uçurumun kenarına sürüklemiştir.

*Cemal Kaşıkçı 3 haftadır dünya gündemine oturdu. Uluslararası krize dönüştü. Ortada bir vahşet vardır. Kaşıkçı alenan ve adice katledilmiştir. Tüm oklar veliaht prensi işaret ediyor.

*Kaşıkçı’nın talep ettiği evlilik belgesi neden Washington’dan verilmedi, İstanbul’a yönlendirildi? Kaşıkçı cinayetinin sır perdesi kesinlikle aralanmalıdır. Küresel bağlantıların netlik kazanması mecburiyettir.

AF TEKLİFİ TARTIŞMASI

*Hiçbir ilişki ağının içinde olmadık, olmaya da asla niyetimiz olmadı. TBMM’ye sunduğumuz teklif bir af değildir, şartlı indirimdir. Teklifimizin tartışmasız arkasındayız. Milletimize neyi söylemişsek onu yerine getirmenin peşindeyiz. Vazgeçmek yok, gri dönüş yok. Kader mahkumlarının elinden tutulmasını bekliyor, Gazi Meclis’e güvniyoruz.  Konuşmayalım mı? Düşünmeyelim mi? Bizim cezaevlerini boşaltmak için teklif yaptığımızı dile getirenler ne dediğimizi anlamıyor. 2016’da doğru olan 2018’de niye yanlış oluyor? Teklifimizi sulandırmak haksızlıktır, günahtır. Kanun teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek tarifi olmayan bir insafsızlıktır.  Pişmanlık göstermişlerse görmeyelim mi? İstisnalar hariç cezaevindekiler insan değil mi? Hakikatten ve haysiyetten asla ödün vermeyiz. İster kabul ederler ister reddederler. Ancak MHP teklif metninden asla taviz vermeyecektir.

YEREL SEÇİMLER

MHP olarak artık kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız.  Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesi ile geri adıma zorlanması ile yok sayılmasıyla önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalınmayacaktır. Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla zamana oynamayla varlığını devam ve idare edilmeyecektir. Heyetler görüştü görüşmedi yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur.

Parti olarak 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak Parti olarak 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. 31 Mart 2019 seçimlerine kendi adaylarımızla kendi amblemimizle katılıp her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi yapacağız.

‘ANDIMIZ’ TARTIŞMASI

Andımız Türk milletinin ruh kökünde doğmuştur. Danıştay çözülme sürecinin kötü bir hatırasını söküp atmıştır. Elbette doğru yapmıştır. Neymiş Danıştay hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmış bunların hepsi zırvadır uydurmadır temelsizdir. Papaz kararına ses çıkaramayanlar Andımızın okunacağını duyunca ayağa kalkmışlar, kanundan hukuktan bahsetmeye başlamışlar. (Milliyet)

İlginizi Çekebilir

YSK itirazları reddetti! KHK ile ihraç edilenlerin mazbataları verilecek

YSK, KHK ile ihraç edilenlere mazbata verilmemesi, mazbataların en çok oy alan ikinci adaya verilmesi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir