Bursa çalışıyor, Türkiye büyüyor

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarına rağmen ekonomik göstergelerdeki sevindiren tabloların, her kesimden vatandaş için zor günlerin ardından yaklaşan baharın müjdecisi olduğunu belirtti. Gürkan, Bursa’nın bu başarıda önemli bir rol üstlendiğini belirterek, “Sanayicimizden küçük esnafımıza, çiftçimizden işçimize, emeklimize kadar her kesimden insanımıza olumlu yansımalarının görüleceği olumlu tablolar, devlet – millet el ele mümkün olan en az hasarla yaşadığımız zorlu dönemin ardından hep birlikte yaşayacağımız güzel günlerin habercisi” dedi.

Bursa çalışıyor, Türkiye büyüyor

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Türkiye’nin pandemi sürecindeki rekor seviyesindeki ihracat rakamlarının yanı sıra yılın ikinci çeyreğindeki yüzde 21.7’lik büyüme performansı ile G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ikinci ekonomi konumuna geldiğini belirterek, “Bu büyüme performansı ve zorlu geçen pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarına rağmen gerçekleşen olumlu tablolar, Türkiye ekonomisinin büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Yine yılın ikinci çeyreğinde ihracatımızdaki yüzde 70’lik artış, sanayi sektörümüzdeki yüzde 42’lik büyüme ve dolayısıyla 29 milyonu aşarak son 35 yılın en yüksek rakamlarına ulaşan istihdamımız AK Parti hükümetleri dönemlerinde sağlam adımlarla atılan ekonomi politikaları ve ilmek ilmek örülen güçlü Türkiye hedeflerinin en büyük göstergesidir” dedi.


“YENİDÜNYA DÜZENİNE ÇABUK ADAPTE OLDUK”
Aynı zamanda 55 milyar Dolarlık tutarla Cumhuriyet tarihinin en yüksek çeyreklik ihracat hedefine ulaşıldığının altını çizen Gürkan, “Yıllık cari açığımız 30 milyar Doların altına düştü ve ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 74,9’dan yüzde 84,5’e yükseldi. Tüm bu gelişmeler Türkiye’nin güçlü ekonomik yapısının yanı sıra tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte oluşan yeni dünya düzenine çabuk adapte olduğumuzu gösteriyor” ifadelerini kullandı.


“BURSA FARKINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDi”
Davut Gürkan, sanayi ve diğer sektörlerdeki potansiyeli, geçmişi yıllar öncesine dayanan üretim tecrübesi ile Bursa’nın bu başarıdaki rolünün altını çizerek şunları söyledi:
“Üretkenliğinin yanı sıra pandemi sürecinin daha da hızlandırdığı üretimde ve çalışma hayatında dijitalleşme, dünyada oluşan yeni pazarların ve ihtiyaçların oluşturduğu nitelikli ve özellikli ürün, hizmet üretme zorunluluğuna kolay adapte olmasıyla Bursa’mız bu anlamda da öncü illerimizden biri oldu. Teknolojinin hızla gelişimi ve pandemi ile birlikte tüm dünyada değişen, dijitalleşme süreci hızlanan üretim, çalışma ve pazarlama stratejilerine sağladığı uyumun yanı sıra çağımızın olmazsa olmazı AR-GE, inovasyon ve tasarım alanlarında kurumlarımızın ve firmalarımızın attığı önemli adımlar Bursa’mızın farkını bir kez daha ortaya çıkararak, her dönem olduğu gibi bir adım öne çıkmasını sağladı. Üretim başkenti Bursamız, daha nice başarılara öncülük edecek, ülkemiz çalışkan insanları ile dünya çapında her alanda olduğu gibi ekonomide de söz sahibi bir ülke olarak yoluna devam edecektir. İnşallah tüm dünya ülkelerine örnek olan devlet – millet el ele mümkün olan en az hasarla geçirmeye çalıştığımız zorlu günlerin ardından ekonomimizde yaşanan olumlu gelişmeler, her kesimden insanımız için gelecek güzel günlerin habercisidir. ”Renault işçisinden promosyon eylemi
Dünya otomotiv devi Renault'un Bursa'daki fabrikasında işçiler, 3 yıl denildiği halde 4 yıla çıkarılan banka promosyonu ile ilgili yemekhanede eylem yaptı. Masalara tabak çatallarla vuran işçilerin eylem görüntüleri sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Renault fabrikasında 2017 yılında yapılan anlaşma gereği banka promosyonlarının 3 yıllık olduğu işçilere bildirilmişti. Fakat fabrikadan dün yapılan açıklamada, banka promosyonlarının 4 yıllık olduğu açıklandı. Renault işçileri banka promosyonlarını protesto etmek için bugün eylem yaptı. Bursa'da bulunan Renault fabrikasında banka promosyonlarının 4 yıl olacağının açıklanması üzerine işçiler, fabrika yemekhanesinde eylem yaparak seslerini duyurdu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24