Bursa onu iyilikle ‘Tanır’

Kestel’de çifte bayram yaşanıyor, on binlerce vatandaşın elektrik-su borçları ödendi, veresiye defterleri toplandı. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, toplamda 250 Bin TL’lik veresiye defterini topladı. İlçedeki 2 bin 493 hanenin ise toplamda 652 Bin TL elektrik ve su borcu ödendi. 

Bursa onu iyilikle ‘Tanır’

Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı öncesinde ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin bakkallardaki veresiye borçları ile elektrik-su faturası borçlarını ödeyen Kestel Belediyesi bu bayramda geleneği bozmadı. İlçedeki market ve bakkalları gezen Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, toplamda 250 Bin TL’lik veresiye defterini topladı. İlçedeki 2 bin 493 hanenin ise toplamda 652 Bin TL elektrik ve su borcu ödendi. 
İlçedeki sosyal yardım seferberliğiyle öne çıkan Kestel Belediyesi, yine Ramazan Bayramı öncesindeki on binlerce vatandaşın yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz yıl vatandaşların bakkallardaki veresiye, elektrik ve su borçlarını ödeyen Kestel Belediyesi, bu yılda geleneği bozmadı. İlçedeki market ile bakkalları gezen Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, toplamda 250 Bin TL olan veresiye defterlerini topladı. Veresiye defterleri toplanan esnaf, dükkanlarının camlarına “Bu işletmedeki veresiye borçları Kestel Belediyesi tarafından ödenmiştir” yazılı kağıtları yapıştırdı. Bakkallara gelen ihtiyaç sahibi vatandaşlar ise, bu yazıyı gördüklerinde büyük mutluluk yaşadı. 


2 BİN 493 HANENİN 625 BİN TL ELEKTRİK VE SU BORÇLARI ÖDENDİ
Market ve bakkallardaki veresiye defterlerinin ardından kampanyayı sürdüren Kestel Belediyesi, ilçede elektrik ve su borçları bulunan 2 bin 493 hanenin toplamda 625 Bin TL değerindeki faturalarını da ödedi. Faturaları ödenen vatandaşlar, cep telefonlarına gelen ‘Faturanız Kestel Belediyesi tarafından ödenmiştir, İyi bayramlar’ mesajıyla büyük mutluluk yaşadı. 


15 BİN İHTİYAÇ SAHİBİNE SICAK YEMEK, 1000 HANEYE ERZAK, 90 ÇOCUĞA BAYRAMLIK KIYAFET…
Öte yandan Kestel Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün 15 bin kişilik sıcak yemeği ihtiyaç sahibi vatandaşların evine ulaştırdı. 250 haneye 225 TL değerinde yardım kartı, 1000 haneye erzak kolisi ve 22 bin ekmek ulaştırıldı. Ayrıca 13 bin 500 kişilik sokak iftarıyla Ramazan ayının bereketi paylaşılırken 90 çocuğa ise bayramlık kıyafet satın alındı. 


“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ, BİRİZ, BERABERİZ”
Bayram öncesi vatandaşlara müjdeli haberleri vererek gönüllerine taht kuran Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır,  “Geçtiğimiz yıl, pandemi koşullarında olumsuz etkilenen hemşehrilerimiz ve esnaflarımız için bir yardım kampanyası başlatmıştık. Bu sene de  pandeminin etkisinden kurtulsak da geleneği bozmayarak hemşehrilerimizin ve esnafımızın yanında oluyoruz. Bizler, ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü temel düstur edinmiş anlayışın temsilcileriyiz.  İnsanlara hizmetin en kalbi noktası gönüller kazanmak, gönül belediyeciliğini tüm kesimlere yaymaktır. Biz Kestel olarak büyük bir aileyiz, biriz, beraberiz. Bu sebeple nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa, ekibimiz ile birlikte yanında oluyoruz, olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

(Bülten)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24