Melih Altınok: 'Bu faşizan kafa bu Ülkede çok!'

  Melih  Altınok, Sadri Alışık Ödülleri Töreni’nde ödül alan ve konuşma yapan Defne Halman’ın “Birlik bütünlük halindeyiz, bu enerj

Melih Altınok: 'Bu faşizan kafa bu Ülkede çok!'

 

Melih  Altınok, Sadri Alışık Ödülleri Töreni’nde ödül alan ve konuşma yapan Defne Halman’ın “Birlik bütünlük halindeyiz, bu enerjimizi Rumeli Hisarı’na mescid yapılmaması için kullanalım” demesi üzerine programında Halman’a sert çıktı. Görüntüleri yayınlamasının üzerine tepkisini gizleyemeyen Altınok, “Rumeli Hisarı’na mescid yapılmasına izin vermeyelim, neden? Sana ne mescid hak değil mi? Mescide giden insanlar operaya gitmişlerdir, tiyatro eseri dinleyeceklerdir; sonra da ibadetlerini yerine getireceklerdir, sana ne? Sen mi karar vereceksin İnsanların ibadetlerini nerede yerine getireceklerine? Ama bu faşizan kafa bu ülkede çok yaygın. Buna benzer bir şey daha hatırlıyorum.  ‘Mescide gidenin opera’da ne işi var ayol’ diyordu bir tanesi de. Koca bir gazetede köşe yazıyor. Yani diyor ki bilinçaltında ‘ibadetlerini yerine getirenler sanatla ilgilenmezler! Bir tek siz ilgileniyorsunuz sanatla! Ne ürün koydunuz ortaya bu güne kadar Türkiye’yi Uluslar arası arenada temsil edecek Allah aşkına? Sizin beceriksizliğinizin nedeni insanların ibadetlerini yerine getirmesi mi?” şeklinde konuştu.

Halman’ın 31 Mayıs itibariyle Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve tarihe darbe teşebbüsü olarak geçen Vandallık olaylarına da destek verdiği görüldü. Gezi olayları esnasında sık sık sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Halman’ın, o zaman Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a da hakaret ettiği ortaya çıktı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8