Patronunu gasp etti, kontrole gelince yakalandı

İş adamı Muhammet V., yanında çalışan işçi ve beraberindeki 3 kişi tarafından el- ayakları bantlanarak gasp edildi. 12 bin dolar ve cep telefonunu alarak Muhammet V.’nin aracıyla kaçan hırsızlar, azmettirici işçi patronunun aracıyla olay yerini kontrole dönünce yakayı ele verdi. 

Patronunu gasp etti, kontrole gelince yakalandı

Bursa'da bir iş adamının el ve ayaklarını bantlayarak 12 bin dolar ve cep telefonunu gasp eden şüpheliler kayıplara karıştı. O ânlar ise iş yerinin güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Olaydan sonra harekete geçen Cinayet Büro ve Gasp Büro Amirliği ekipleri gasp olayını azmettiren çalışanı ve beraberindeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Olaya karışan bir kişinin ise arandığı öğrenildi.


ÖNCE DÖVDÜLER, SONRA EL VE AYAKLARINI BANTLADILAR
Olay, merkez Osmangazi ilçesine bağlı Altınova Mahallesinde bulunan hazır yemek firmasında meydana geldi. İddiaya göre, işçilerin paydos etmesi üzerine ofiste tek başına kalan 40 yaşındaki Muhammet V, 4 kişi tarafından darp edildikten sonra, elleri ve ayakları bağlanarak etkisiz hâle getirildi. Dört şüpheli ofisteki dolapları ve kasayı kurcaladıktan sonra, içeride bulunan 12 bin dolar ve cep telefonunu alarak kayıplara karıştı. 


KENDİSİNİ DIŞARI ATARAK YARDIM İSTEDİ
Elleri ve ayakları bağlı iş yeri sahibi, kendisini dışarı atarak çevredeki esnaftan yardım istedi. Esnafın yardımıyla iş adamının elleri ve ayakları çözüldü. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, iş yerinin önüne hafif ticarî araçla gelen ve yüzlerinde tıbbî yüz maskesi bulunan şahıslar, içeri girip kısa süre sonra tekrar dışarı çıkıyor. Diğer bir açıda ise, iş adamı elleri ve ayakları bağlı vaziyette kendisini dışarı atarak yardım istiyor. Bir esnaf ellerindeki ve ayaklarındaki bantları kesiyor.


PAYDOS EDEN İŞÇİLER ÇAĞRILIP İFADELERİ ALINDI
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Gasp Büro, Cinayet Büro ve Osmangazi Araştırma ve Suç Önleme Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından çevredeki ve iş yerindeki güvenlik kameraları tek tek inceleme altına alındı. İş yerinde çalışanlar tekrar geri çağrılarak ifadeleri alındı. Ekipler güvenlik kameralarından eşkâlini belirlediği 4 kişiyi yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.


PATRONUN ARACIYLA OLAY YERİNE DÖNÜNCE YAKALANDI
Olayın ardından harekete geçen ekipler çevredeki ve iş yerindeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Şüphelilerin eşgalini belirleyen ekipler aracında iş verene ait olduğunu belirledi. Çevrede araştırma başlatan ekipler olayın azmettiricisi olduğunu belirlediği çalışanı iş verenin aracının içerisinde olay yerine tekrar kontrol amaçlı gelip ortamı incelerken yakaladı. Gasp olayını gerçekleştirenlerden 3 kişiyi ise ifade doğrultusunda saklandıkları yerde yakalayarak gözaltına aldı.


PARA GİRİŞ ÇIKIŞINI 1 AY BOYUNCA GÖZLEMLEMİŞ
Şüphelinin olayı gerçekleştirmeden önce 1 ay boyunca en çok paranın ne zaman geldiğini ve nerede gizlendiğini gözlemlediği ve sonrasında beraberindeki 4 kişiyle olayı gerçekleştirdiği öğrenildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Olayı gerçekleştiren zanlılardan birisinin ise firarda olduğu öğrenildi. (İHA)


"Aşağıya indiğinde ağzı burnu dağılmış haldeydi"   
Olay sonrası elleri, ağzı ve ayakları bağlı olan Muhammet V.’nin kendi imkanlarıyla kapıya çıktığını söyleyen ve koşarak yardım ettiklerini aktaran oto tamircisi Abdullah Sarıkoca, “Arkadaşımla sohbet ettiğim sırada yan dükkanın sahibi elleri, ayakları ve ağzı bantlı şekilde aşağı inmiş. Yan dükkanda bulunan arkadaşımı çağırdım. Birlikte ellerini çözüp ağzındaki bandı söktük. Bize soyulduğunu söyledi. "120 bin liraya yakın bir miktar paramı alıp kaçtılar" dedi. Biz de peşlerinden koşturduk ancak yakalayamadık. Sokağa döndüğümüzde polise haber verdik. Gelen ekiplere güvenlik kamerası kayıtlarını verdik. Olayı ilk gören benim. Aşağıya indiğinde çok kötü bir haldeydi. Ağzı, burnu dağılmış bir haldeydi. Ellerini ayaklarını bağlayıp ölsün diye yukarıda bırakmışlar” diye anlattı.“Arkadaşımın bağırması üzerine dışarıya çıktım”   
Darp edilerek parası ve cep telefonu çalınan Muhammet V.’ye yardım eden ve sakinleşmesini sağlayan esnaf Emrullah Öncel ise; “Sokakta bir gürültü oldu. Arkadaşımın bağırması üzerine dışarıya çıktım. Yan tarafımızdaki esnaf arkadaşımızın ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğunu gördüm. Ağzındaki ve ellerindeki bantları çözdük. Yardımcı olmak amacıyla su verdik. Ağzını açtığımızda 4 kişinin geldiğini, 12 bin dolar parasının çalındığını ve arka sokağa doğru kaçtıklarını söyledi. Bizde arkadaşlarla peşlerinden koştuk ama yakalayamadık. Sokağa döndüğümüzde polisler gelmişti ve çalışmalara başlamıştı” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı ( AA )

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24