Yangınzedeler için İnegöl’den mobilya desteği!

Günlerdir tarihin en büyük orman yangınları ile sarsılan Ege ve Akdeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlara destek için tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da başta belediyeler olmak üzere bir çok kurum ve kuruluş adeta seferber olmuş durumda. Bu kapsamda çok önemli bir adım da İnegöl Sanayi ve Ticaret Odası’ndan geldi. İTSO, orman yangınlarında evlerini kaybedenlerin mobilya ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kampanyası başlattı. 

Yangınzedeler için İnegöl’den mobilya desteği!

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, oda binasında düzenlenen basın açıklamasında, son günlerde yaşanan yangınlar dolayısıyla üzüntü içinde olduklarını söyledi. Uğurdağ, “Ülkemizde yaşanan yangın felaketleri ile ilgili üzüntü içerisindeyiz. Bu noktada özellikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, zarar gören vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Başta Antalya, Muğla ve Aydın şehirlerimiz olmak üzere bunun yanında Mersin, Isparta, Denizli gibi şehirlerimizde yangın felaketi ile karşı karşıyayız. Bizler de İnegöl şehri olarak birlikte hareket etme noktasında, bundan önce olduğu gibi şimdi de birlikte hareket edeceğiz. Sayın Kaymakamımızın himayelerinde, Belediye Başkanımızın destekleri ile birlikte tüm şehir olarak, mobilya şehri İnegöl olarak yangından zarar gören tüm bölgelerimize destek kampanyası başlatma kararını almış bulunmaktayız. Yangının başladığı saatlerden itibaren ülkemizin birçok bölgesinden vatandaşlarımızın bu bölgelere destekleri devam ediyor. Orada evleri yanan vatandaşlarımız bulunmakta, bu çok sıkıntılı ve zor bir durum. Bizler de mobilya şehri olarak, mobilya sektöründe Türkiye’de öncü ilçe olarak başta Cumhurbaşkanlığımız, AFAD, İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonluğunda, orada oluşacak ihtiyaç ile ilgili İnegöl şehrine, İnegöl mobilyasına ne kadar görev düşüyorsa bu görevi üstlenmeye talibiz. Tüm dernek başkanlarımız ile birlikte burada ve tüm İnegöl mobilyası üreten firmalarımız ile birlikte yangın bölgesine, ihtiyacı tespit edilen tüm vatandaşlarımızın mobilya ihtiyacını karşılamak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Tüm şehrimizi kampanyaya katkı koymaya davet ediyorum” dedi.


“İNEGÖL’ÜN BU YÖNÜNÜ TAKDİR EDİYORUM”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Mobilya denilince akla İnegöl geliyor. İnegöl’deki yerel yöneticilerimizin ve burada üretim yapan tüm mobilyacıların bu yönünü her zaman takdir ediyorum. Bugün de bugünden sonra da olabilecek her türlü sıkıntıda mobilyacılarımız her zaman vatandaşımızın yanında olmuştur. Yapılacak olan destekler inşallah şehrimize de mobilyacılarımıza da bereket olarak yansıyacaktır. Allah hayırlarını kabul etsin diyorum” şeklinde konuştu.


“HEMŞERİLERİMLE GURUR DUYUYORUM”
Son olarak konuşan Kaymakam Eren Arslan, “Bu zor zamanlar, insanlık tarihinde olduğu gibi bizim tarihimizde de yaşanıyor. İlk değil ama bu felaketlerin, kötü günlerin diğer yanda bizim milletçe kenetlendiğimiz, bir araya geldiğimiz, acılarımızı birlikte sarmaya gayret gösterdiğimiz, millet olma şuurunu gösterdiğimiz güzel günler. Çok şükür devletimiz, milletimiz, bütün Bakanlıklarımız, tüm birimlerimiz yangın bölgelerinde canla başla mücadele ediyorlar. Yangınların bir an evvel son bulmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bunun yanında şuanda bu masa etrafında toplanan İnegöl şehrimiz ile de ayrıca gurur duyuyorum. Gerçekten her türlü zor zamanda, memleketin neresinde olursa olsun, vazife bize düştü diye hiçbir yerden görev beklemeden, gönüllü olarak en ön safta bu yardımseverlik duygusunu ön plana çıkaran İnegöllü hemşerilerimle ayrıca gurur duyuyorum. Mobilya sanayisinin İnegöl’ümüzün markası. İnegöl’ümüz mobilya ile özdeşleşmiş bir kent. Bu masada sektörün üreticileri herkes tek yürek halinde bu acıyı derinden paylaşıyor ve bizim de bu acıları atlatmada katkımız ne olabilir düşüncesi ile bölgede evleri zarar gören, devletimizin imkânları ile inşallah en kısa sürede yapılacak olan o evlerin mobilya ihtiyacı temininde katkı sunmayı gönüllü olarak ortaya koruyorlar. Kendilerine teşekkür ediyor, kampanyanın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.


(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24