Mazlumdan yana, zalimin karşısında

Venezuela’da direniş devam ediyor. Sosyal medyada bazıları bizim Venezuela ile ne işimiz olur diyor. Orada ki olaylara kayıtsız kalıyor. Bazıları ise, özellikle solcu geçinenler ne olduğunu bilseler de sırf Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtlığından buradaki haklı direnişi görmezden geliyorlar.

Şu anda dünya belki de dönüm noktasında, ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türkiye halkının verdiği şanlı direnişinden sonra Venezuela’da darbe girişimi ile karşı karşıya. Üstelik açıktan ABD destekli, açıktan Trump destekli. Bu şanlı direnişten mutlaka Maduro yanlılarının galip çıkmasını bekliyoruz. Darbeciler bir daha yeryüzünde yenilmeli ve hevesleri kırılmalıdır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyaya her zaman haykırdığı “Dünya 5’ten büyüktür” sloganı yerde kalmamalı, bu haklı direnişin galibiyeti ile taraftarlarını çoğaltmalıdır. Ki dünya, Hak ve adaletin ön plana çıktığı bir sisteme doğru evrim geçirsin.

Geçen haftaki yazımızda da söylemiştik. ABD’nin esas derdi Venezuela’nın yeraltı kaynakları, petrolleri, altınları, doğal gazıdır.  Bunu Maduro’da dünya halkına ve ABD halkına yaptığı çağrıda da açıkça deklare etti. ABD’nin yaptığı düpedüz kabadayılıktır, zalimliktir.  Seçimle, üstelik % 70 oyla seçilmiş bir başkanı tanımayarak, bir başkasını devlet başkanı olarak tanıdığını söylüyor. Maduro’yu diktatör olarak lanse ediyor. Yayın organlarında kimyasal gaz kullanmakla suçluyor. Bu ABD’nin her zaman yaptığı oyunlardan biridir.

11 Eylül oldu, ikiz kuleler yıkıldı. Kendi yaptı, El Kaide yaptı dedi. Müslümanları suçladı. NATO’nun düşman kanadını yeşil renge boyadı. Afganistan’ı işgal etti. Afganistan’ın yer altı zenginlerine kondu. Çok geçmedi Saddam Kimyasal kullanıyor dedi. Irak’ı işgal etti. Hala Irak’ta savaş devam ediyor. ABD istediklerini Kuveyt’te ve Irak’ta elde etti. Libya’ya çöktü. Suriye’deki iç savaş güneyimizde hala devam ediyor. Bu savaşta eninde sonunda kendi topraklarımızı korumak adına bizde yer aldık ve hala devam ediyoruz. PKK ya verdiği destek devam ediyor. Şimdi PYD ye destek veriyorlar. Ve bu yüzden rahatımız yok.  15 Temmuz da FETÖ terör örgütü ile ülkemize çökmek ve parçalamak istedi. Şanlı direnişimizle ilk defa ABD bir darbe girişiminde başarıya ulaşamadı.

Recep Tayyip Erdoğan ve partisi AK Parti’nin başarısını kabullenmek zorunda kaldı. Ama asla unutmadı. Bir fırsatını kolluyor.  Hangi zamanda hangi argümanla üzerimize gelir belli değil. En zayıf anımızı kolluyor. İçeride ki yerli işbirlikçileri devamlı teyakkuzda, ne emir gelirse öyle hareket ediyorlar. Her daim uyanık olmalıyız ve asla zafiyete düşmemeliyiz. Bu bakımdan 31 Mart seçimleri önemli,  ABD maşası olan CHP+İYİParti+HDP İllet ittifakına gereken ders verilmeli,15 Temmuzun şanlı direnişini yapan “Cumhur ittifakı” ülkemizde daha da güçlenmelidir.

Bugün Venezuela’daki haklı direnişe vereceğimiz destek, 15 Temmuz da verdiğimiz mücadele kadar önemlidir. Müslümanız ve zaman hak ve adaletten yana olmamız gerekir. Mazlumun yanında zalimin karşısındayız. Mazlum Müslüman olmayabilir. Hiç önemi yok. Bizim görevimiz zalime karşı durmak ve mazlumun, hakkı gasp edilmek istenenin yanında olmaktır.  Venezuela halkının hakkı olan yer altı zenginlerini ele geçirmek adına, ABD nin Maduro’ya karşı açmış olduğu savaşta yerimiz Venezuela halkının yanıdır. Maduro’nun yanıdır.

Maduro kazanırsa dünya kazanacaktır.

Maduro kaybederse dünya kaybedecektir.

ABD’nin dünyadaki kabadayılığı sona ermelidir. ABD dünyanın en borçlu ülkesidir. Şu an dünyadaki milletler ABD den ellerindeki dolarların karşılığını istese ABD bunu ödeyemez, iflas eder. Bankalarında ki kayıtlı paraların bırakın altın karşılığını, dolar karşılığını kâğıt para dahi olarak para basmadan ödeyemez. ABD,  bu silah, medya, sanal para gücü ile nereye kadar gidecek?

Durmak yok zalimle mücadeleye devam. Mazlumdan yana olmaya zalimin karşısında olmaya devam.

Muhakkak ki galip gelecek olan Hak’tır. Adalettir.

Ve Allah Mazlumlarla beraberdir.

Ayeti kerimede şöyle der.

“Biz istiyoruz ki yeryüzünde ezilmekte olanların eli ile zalimleri yok edip,  mazlumları, hak ve adaletten yana olanları önderler, liderler yapalım.” Kasas 5

Selam, sevgi ve dua ile…
YORUM EKLE

banner19

banner8