Müslüman Kürt kardeşlerime selam olsun

Özellikle Müslüman Kürt seçmenin bu seçimde HDP’ye oy vermesini anlamak mümkün değil.

HDP şimdi açık olarak kendisinin de deklare ettiği gibi sırtını tamamen PKK’ya dayamış, onlarla iş birliği içinde olan PKK’nın siyasi partisi konumundadır.

PKK kendi halkına onların haklarını korumak uğruna kurulduğunu deklare etse de, yıllar yılı hem kendi halkına hem de tüm ülke insanına kan ve göz yaşından başka bir şey vermemiş bir terör örgütüdür. Katiller sürüsüdür.

Bölge insanın yıllardır ötelenmiş, umursanmamış, üstü örtülmüş, adeta kronikleşmiş sorunlarından hangisi PKK veya onun siyasi uzantısı HDP tarafından halledilmiştir?

Yıllardır bitmeyen terör olayları ile kandil baronları türemiş, onlar orada, onların siyasi uzantıları mecliste Kürt halkının ötelenmiş sorunları bahane ederek, onların kan ve gözyaşları üzerinden kendilerine makam, mevki, servet sağlamışlardır. Bunları kullanmasını bilen Türkiye düşmanı ülke ve aileler ile girmiş oldukları ilişkiler neticesinde dönüşü olmayan bir bataklığın içine girmişlerdir.

Dünyanın başının belası olan terörün yanı sıra uyuşturucudan kadın ticaretine kadar her türlü pis işin içinde bu örgüt var ola gelmiştir. Siyasi uzantıları bilerek, iş birliği içinde bunlara ortak olmuşlardır.

Şimdi bölge insanı Türkiye’nin özellikle son 16 yıldır tüm mazlum halkların umudu olan bir iktidar ve onun lideri tarafından yönetilmesi neticesinde kendine verilen değeri her bakımdan görmüştür.

100 yıllık sorunlar aşılmıştır.

Hizmet açışınınsan doğu ile batı arasında fark kalmamıştır.

Türkiye çapında yapılan imar yenilenmesi aynısı ile bazı yörelerde batıdan daha fazla doğuda, güneydoğuda yapılmıştır.

Yollar, geçitler, hastaneler, okullar, üniversiteler, hava alanları, kentsel dönüşümler, tarım alanlarının sulanması ve daha bir çok alt yapı ve üst yapı hizmetleri teröre rağmen tamamlanmıştır.

Kürt sorununu ana kaynağını teşkil eden asimilasyon tamamen ortadan kalkmış. İnsanın doğuştan hakkı olan Ana dilinde kendini her yerde ifade etme özgürlüğüne tüm bölge insanı kavuşmuştur.

Şimdi Üniversitelerde Kürt dili ve edebiyatı bölümü vardır. Bölge insanı kendi dilini okuma ve yazmasını kendi alfabesi ile yapabilmektedir.

Şimdiye kadar zaten bunların olmaması bir ayıptı, bu ayıp bu iktidar sayesinde ortadan kalkmıştır.

Mazlum halklara, vesayetin çok daha egemen olduğu 2002 öncesinde Kürt, Türk ayrımı yapılmaksızın yapılan baskıları zaten tüm millet çekmiştir.

Özellikle mütedeyyin kesim üzerinde Kürt-Türk ayrımı yapmaksızın uygulanan baskılar ortadan kalkmış, dini inancı gereği öteki durumuna getirilmiş olan insanımızda normalleşme sürecinde kendi haklarına kavuşmuştur.

Şimdi orta öğrenim dahil, devletin her kademesi dahil, dini inancı gereği aşağılanan, itilen, kakılan insanımız kalmamıştır.

Bu bir süreçtir. Elbette ki sorunlar tam olarak alışmamıştır. Yapılacak işler, atılacak adımlar vardır.

Bölge insanın sorunları da tam olarak çözülememiştir.

Ancak bununla 16 yıldır dertlenen ve her türlü engele rağmen sorunları çöze çöze gelen bir iktidar, onun lideri Recep Tayyip Erdoğan vardır.

Şimdi 24 Haziranda bu ülke 1. Başkanını seçecek. Ve ülke yeni bir döneme girecek.

Bu dönemde Müslüman Kürt kardeşim kendine yıllardır kan ve göz yaşından başka bir şey vermemiş PKK ve onun iş birlikçilerinin yanında mı yer alacak? Yoksa benimle beraber, hem benim hem Kürtler dahil tüm mazlum halkların sorunlarına çare ve merhem olmayı kendine şiar edinmiş Ak Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı mı destekleyecek.

Karar sizin!

İyi düşünmek ve doğru düşünmek gerek.

Bu ülkeyi yeniden başı göklere değecek kadar yücelterek olan bu milletin birliği ve beraberliğidir.

Bu ülkedeki mazlum olan, yıllardır öteki durumuna getirilmiş olan, adeta biz emrederiz siz yaparsınız konumuna sokulmuş olan Kürtler, Türkler, Lazlar, Gürcüler, Çerkezler, Romanlar, Boşnaklar, Araplar dahil tüm halkların bir Millet olarak elele vermesi ile bu çok daha rahat ve çabuk gerçekleşecektir.

Bu Millet kendine sahip çıkanı bilir. Onu gözünden tanır.

Tüm mazlum halklara selam olsun.

Selam, sevgi ve dua ile.
YORUM EKLE

banner19

banner8