Özlemişiz bu tabloyu!

Ligde aldığı başarılı sonuçlarla adeta camiaya yeniden hayat veren Bursaspor teknik heyeti ve oyuncu kadrosu, sosyal sorumluluk anlamında da birçok güzel olaya imza atıyor. Daha önce 2 kez özel nitelikte olan çocuklar için maç yapan ve maçın gelirlerini bu çocuklara bağışlayan Bursaspor’da Yalçın Koşukavak ve Kubilay Kanatsızkuş dün yine anlamlı bir ziyarete imza attı.

ALS teşhisi konulan Bursaspor taraftarı Hamza Geldi‘yi evinde ziyaret eden Yalçın Koşukavak ile Kubilay Kanatsızkuş forma hediye ederek moral verdiler. Hamza Geldi sosyal medya hesabından “Önce söz verdi, sonra ziyaretime geldi. Bursasporumuzun başarılı teknik direktörü Yalçın Koşukavak ve Kubilay Kanatsızkuş ziyaretime geldiler. Bana şampiyonluk sözü verdiler. Onlara teşekkür ediyorum, şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum” ifadeleri ile bir fotoğraf paylaştı.

Gerçekten Bursaspor’da böyle güzel şeyler görmeyeli uzun zaman olmuştu. Sadece para kazanmak için Bursa’ya gelen teknik heyet ve oyuncu kadrosuyla çalışmıştı Bursaspor uzun süredir. Bu konuda yönetimi tebrik etmek gerek, gerçekten hem sahada hem de saha dışında sorumluluğunu bilen bir kadro kurdular.

Futbol her ne kadar bir spor dalı olsa da insanları peşinden sürükleyebilen ender alanlardan biri. O yüzden sporcuların, yöneticilerin, teknik adamların bu tür olayların içinde daha fazla yer alması gerekiyor. Toplumu kışkırtan değil de iyi yönde yönlendiren insanlara ihtiyacı var Türk futbolunun.

Bursaspor’un da taraftarıyla, oyuncu kadrosu ve teknik heyetiyle örnek olması hepimize gurur veriyor. İnşallah hem sportif başarılar devam eder hem de sosyal sorumluluk projeleriyle Bursaspor, Türkiye’de ve dünyada adından sıkça söz ettirir.

ŞİMDİ DESTEĞİ ARTTIRMA ZAMANI

Malum Bursaspor ligde doludizgin yoluna devam ediyor. Üst üste alınan galibiyetlerle 2. sıraya kadar yükseldi Yeşil-Beyazlılar. Yarın oynanacak olan Adana Demirspor maçı Bursaspor’un ne seviyede olduğunu daha net ortaya koyacak bana göre. Şu ana kadar çıkılacak en zor deplasman Adana deplasmanı.

Bursaspor bu kritik virajı kayıpsız dönerse, işler istenilenden çok daha iyi gider. Zorlu bir fikstüre giren Yeşil-Beyazlılar’a Adana Demirspor galibiyeti ilaç olur. Ama her şeyi de takımdan beklememek lazım.

Bursaspor’a desteğin her geçen gün artması gerektiği kanaatindeyim. Taraftar sayısı giderek artıyor. Ancak yetmez… Bursaspor’un kendi sahasında 20 binden aşağıya oynamaması gerekiyor. Camiaya küskün olanların artık bu küskünlükleri bir kenara bırakması gerek. Çünkü izlediğimiz, gördüğümüz Bursaspor bunu fazlasıyla hak ediyor.

Bir de taraftarlar Adana Demirspor maçı için otobüs talep etmişler. Konun ne dereceye geldiğini bilmiyorum ama Bursaspor taraftarına bu desteğin verilmesi gerektiğine inanıyorum. Başarı için taraftar şart. Eskişehir deplasmanı bunun en güze örneği oldu. Bursaspor taraftarının içerde ve dışarıda takımının yanında olması gerek.
YORUM EKLE

banner19

banner8