Provokasyon

31 Mart vakası tarihimizde vesayetin İktidara çöktüğü tarihtir.  Selanik ordusu İstanbul’a gelmiş İttihat Terakki Abdülhamid Han’ı tahtan indirmiştir. O gün bu gündür bu Millet vesayetten kurtulamamış, her daim vesayetin gölgesinde kendisine yol aramıştır. Ne zaman ki su yatağına akmağa kalkmış vesayetçilerden darbeyi yemiştir.

15 Temmuz bu milletin vesayeti silahla yendiği tarihtir. Ne yazık ki silahla yenilen vesayet masada var olmaya devam etmektedir. Devletin içine uzanmış kolları ile siyaseten temsilciliği üstlenmiş partileri ile Milletin her daim ayağını tökezletmek için var gücü ile uğraş vermeye devam ediyor.

Şimdiye kadar gelen liderler içinden vesayet ile mücadele edenler çıkmış, genellikle bunların en etkin olanları bu uğurda hayatları ile bedel ödemişlerdir. Recep Tayyip Erdoğan bu mücadelenin en yiğit neferidir.   Daha partisini kurarken yanına yamadıkları ve ancak öyle iktidar olmaya müsaade ettikleri FETÖ yapılanmasından ancak 15 Temmuz darbe girişiminde,  Millette beraber canı pahasına verdiği mücadele ile sıyrılma noktasına gelmiştir.

Devlet içinde bu yapının uyuyan hücreleri, sevdalıları, destekçileri, siyaseten yardakçıları halen vardır ve devam etmektedir. İstanbul seçimlerindeki dönem dolapları anlamak için bu yapıların halen varlığını hangi minvalde sürdürdüklerini iyi tahlil etmek gerekir.  Bugün Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı anlayabilmek vesayetin arka planını kavrayabilmekten geçer.

Kaset kumpası ile çöküp Kılıçdaroğlu ve akabinde adım adım ekibini iş başına getirerek CHP’yi işgali, MHP’yi kendine yamayamayan vesayetin MHP’yi bölerek buradan İyi Parti çıkarması.  2018 Başkanlık seçimlerinde HDP’nin Başkan adayı çıkarmayarak Millet ittifakının adayını desteklemesi.  31 Mart Yerel seçimlerde CHP ile İyi partinin ittifakına HDP’nin batı illerinde ve metropollerde aday çıkarmayarak destek vermesi.  CHP’nin HDP ile gizli ittifakının sonunda aleni hale gelmesi. Seçim sonrasında HDP’lilerin hatta PKK’nın İstanbul, Ankara gibi İllerin Başkanlıklarında kendilerinin hakkı olduğunu alenen beyanları. Şimdi bütün bunları göz önüne aldığınızda Seçim sonrası Hakkâri de PKK saldırısı ile 4 vatan evladımızın şehit edilmesi Millet nezdinde bardağı taşıran son damla olmuştur.

Kılıçdaroğlu’na yapılan protesto Milletteki böyle bir ruh halinin neticesinde ortaya çıkan bir durumdur. Kılıçdaroğlu böyle bir ortamdaki şehit cenazesinde bu sonucun olabileceğini düşünmemesi mümkün değildir.

Sen, seçimlerde,  PKK ya terör örgütü diyemeyen, içinde “biz sırtımızı PKK ya dayadık” diyen milletvekilleri olan, PKK leşlerini cenazelerine taziyeye giden Milletvekilleri olan, “Başkan Apo’nın heykelini dikeceğiz” diyebilen Genel Başkanlarının terörden hapiste olmasına rağmen, HDP gibi bir parti ile ortaklık kuracaksın. Ondan sonra da PKK’nın şehit ettiği vatan evladının cenazesine gidip taziye yapmak isteyeceksin. Kimse kusura bakmasın, bu milletin midesi böyle durumları kaldırmaz.

Kanımca olay tam anlamıyla CHP provokasyonudur. Şehit ailesi rencide edilmiştir. Cenazeye giden şehit yakınları rencide edilmiştir. Sinir uçları ile oynanmıştır. Böyle bir ortamda toplumu daha da gerecek davranışlardan kaçınmak gerekir.

Seçim bitmiştir. Sistem başkanlık sistemidir. Yerel seçimin sonuçları ne olursa olsun herkes bu sonuçlara tahammül eder. Edecektir. Şimdi vakit önümüze bakma vaktidir. Önümüzde seçimsiz 4,5 yıl var. Tam da Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kızgın demirleri soğutalım. Ülkemizin önünü açalım. Her alanda yapılacak kalkınma hamlelerimiz var. Meclis, Hükümet, Belediye başkanları işlerine baksın. Vatandaşta işine gücüne baksın.

Ey Muhalefet!  Provokasyon yapmaktan vazgeç, kaşıma, toplumun huzurunu kaçıracak hamleler yapma. Huzur hepimize lazım. Sana oy veren seçmene de lazım. Gerçi senin için sana oy veren seçmenin huzuru da önemli değil de.  Bunu biz biliyoruz da onlar bilmiyor.

Su yatağına akıyor. Sağa sola taşmalar olsa da önemli değil. İlerde yatağını tekrar bulur. Bundan sonra artık kimsenin gücü bu suyu tersine akıtmaya  yetmeyecektir. Bu millet buna müsaade etmeyecektir.

Selam, sevgi ve dua ile…

 
YORUM EKLE

banner19

banner8