Biri 25 diğeri 55 kilo... Teşhis konulamıyor!

Niğde'de Şenol (26) ve Ayşe Sarıdaş (24) çifti teşhisi konulamayan hastalık nedeniyle hızla kilo alan çocukları için yardım bekliyor

Biri 25 diğeri 55 kilo... Teşhis konulamıyor!

Niğde'de Şenol (26) ve Ayşe Sarıdaş (24) çifti teşhisi konulamayan hastalık nedeniyle hızla kilo alan çocukları için yardım bekliyor.


Çift, çocuklarının hızlı kilo almasından şüphelenerek, Kayseri ile Ankara'daki hastanelere başvurdu. Buralarda çocuklara yapılan muayenelere rağmen teşhis konulamadı. Baba Şenol Sarıdaş, "Ben işsizim, iş çıkarsa hamallık yapıyorum. Semanur, doğduğunda böyle bir rahatsızlığı yoktu. Doğumdan 40 gün sonra hızla kilo almaya başladı ve şu anda 2.5 yaşında, 55 kilo ağırlığında. Küçük çocuğum Yılmaz Buğra ise henüz 9 aylık olmasına rağmen o da büyük kızım gibi doğumundan 40 gün sonra kilo almaya başladı. Oğlum da şu anda 9 aylık olmasına rağmen 25 kiloda. Ankara'da çocuklardan kan alıp, tahlil için İngiltere'ye gönderildi; ama gelen sonuçta bir teşhis konulamadı. Çocuklarımın iyi olması için yardım istiyorum" diye konuştu.

'NEFES ALIRKEN ZORLANIYOR'


Anne Ayşe Sarıdaş ise Yılmaz Buğra'yı anne sütüyle beslediğini belirterek, buna rağmen hızla kilo almaya devam ettiğini söyledi. Sarıdaş, "Ayda ortalama 3 kilo alıyor. Doyma hissi yok. Sürekli acıkıyor" dedi. (DHA)
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19